Turystów z zagranicy Polska przywita… kwarantanną?

272

Jeśli ktoś myślał, że problem z koronawirusem jest za nami, był w błędzie. Okazuje się, że wkrótce Polaków, którzy wrócą do kraju z innego państwa, może czekać kwarantanna.

Kwarantanna po powrocie z wakacji

Na antenie Polsat News Piotr Müller, rzecznik prasowy rządu, mówił, że w ostatnich tygodniach instytucje państwowe przygotowują się do powrotu epidemii „w większej skali”. Ponoć potencjalne obostrzenia nie mają być jednak tak ostre, jak te z wiosny br.

Rząd rozważa mimo wszystko wprowadzenie kwarantanny dla osób wracających do Polski z niektórych państw. – Chociażby rozważamy kwestię wprowadzenia kwarantanny dla wybranych państw Unii Europejskiej, czy spoza UE. Takiej kwarantanny po powrocie do kraju. Z tym trzeba się liczyć. (…) Tak, jak Wielka Brytania wprowadziła kilka dni temu takie ograniczenia, tak samo inne kraje rozważają wprowadzenie takich ograniczeń, Polska również – powiedział Müller.

Ponoć wiele ma się wyjaśnić w czasie najbliższych dwóch, trzech tygodni. – Sytuacja może być taka, że w jakimś kraju lub ośrodku turystycznym gdzie przebywa grupa Polaków jest wielka liczba zakażeń i wtedy, w trosce o to żeby w Polsce liczba tych zakażeń się nie zwiększyła, kwarantanna może być wprowadzona – dodał polityk.

Kiedy szczepionka?

Opinię publiczną ciekawi też to, kiedy i czy w ogóle w Polsce będzie dostępna szczepionka na COVID-19.

Rzecznik rządu twierdzi, że że polskie władze odbyły już rozmowy w tej sprawie z firmami amerykańskimi. – Pamiętajmy, że szczepionki jeszcze nie ma. To, co mamy zagwarantowane to to, że będziemy mogli z niej skorzystać jako grupa pierwszych państw – stwierdził – stwierdził.

Dziś ponownie obowiązuje swoboda poruszania się po Europie i świecie. Pierwsze restrykcje wprowadza jednak znowu Wielka Brytania, która wymaga od osób, które przylecą do kraju z Hiszpanii odbycie 14-dniowej kwarantanny. Ponoć lista ta ma zostać rozszerzona na inne państwa, w których zachorowalność nadal jest wysoka. Sytuacja jest nadal groźna w USA, Rosji czy Ukrainie. W Polsce liczba zachorować zaczęła rosnąć.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments