Jeff Bezos pozostaje najbogatszym człowiekiem na Ziemi

0

Jeff Bezos pozostaje najbogatszym człowiekiem na świecie. Jednak w ciągu ostatnich kilku tygodni jego majątek lekko stopniał z powodu wahań na amerykańskiej giełdzie. Dopiero w ciągu ostatnich dni, według indeksu Bloomberg Billionaires, wartość netto założyciela Amazona wzrosła ponownie o 3,98 miliarda USD.

Bezos i cała reszta

Choć świat od blisko roku walczy z pandemią COVID-19, a do tego rozpoczął się kolejny kryzys gospodarczy, nie widać tego w kwestii majątków najzamożniejszych. Akcje na Wall Street rosną – zapewne pompowane świeżo wydrukowanymi dolarami.

Nie tylko jednak Bezos nadal się bogaci. Kolejnym miliarderem, którego wartość netto wzrosła, jest Elon Musk. Jego majątek netto wzrósł o 4,19 mld USD. I to mimo tego, że także on był niedawno świadkiem poważnej korekty ceny akcji Tesli.

Nadal w czołówce znajdują się też Bill Gates (miejsce 2.) i – już na 4. pozycji – Mark Zuckerberg z Facebooka, którego wartość netto wynosi 101 miliardów dolarów.

Właściwie jedynym pechowcem w gronie najbogatszych jest weteran Wall Street – Warren Buffett. Był jedynym z dziesięciu największych inwestorów – do których zaliczają się też: Jeff Bezos, Bill Gates, Elon R Musk, Mark Zuckerberg, Mukesh Ambani, Bernard Arnault, Steve Ballmer, Larry Page, Larry Ellison – którego majątek nie wzrósł w ostatnim okresie.

Najbogatszy Azjata

Warto zwrócić wagę także na majątek indyjskiego miliardera i prezesa Reliance Industries Limited (RIL), Mukesha Ambaniego. Wszystkie jego aktywa są na dzień 2 października wyceniane na 85,7 mld USD. Nadal jest on piątym najbogatszym człowiekiem na świecie i najzamożniejszym Azjatą.

W dalszej części listy znaleźć się też i inni mieszkańcy Indii: Azim Premji, Gautam Adani i Shiv Nadar. Co ciekawe, zostali umieszczeni w rankingu Bloomberga jeden po drugim. Premji na miejscu 57., Adani 58., a Nadar 59.

Całe TOP 10 najbogatszych wygląda następująco:

1. Jeff Bezos: 190 miliardów dolarów

2. Bill Gates: 123 miliardy dolarów

3. Elon R Musk – 108 miliardów dolarów

4. Mark Zuckerberg – 101 miliardów dolarów

5. Mukesh Ambani: 85,7 miliarda dolarów

6. Bernard Arnault – 84,0 miliardów dolarów

7. Warren Buffett – 80,3 miliarda dolarów

8. Steve Ballmer: 76,5 miliarda dolarów

9. Larry Page: 71,5 miliarda dolarów

10. Larry Ellison: 70,7 miliarda dolarów.

Warto dodać, że wyceny wynikają najczęściej z wycen akcji, jakie posiadają miliarderzy. Ich fizyczne aktywa – nieruchomości, dzieła sztuki, samochody – są łącznie warte dużo mniej.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments