Jeśli twoim idolem jest Jeff Bezos i martwiłeś się, że może on zbiednieć w czasie kryzysu, mamy dla ciebie dobre wieści. Dzieje się wręcz odwrotnie! Jednocześnie zachodzi jednak chyba zmiana pokoleniowa. Sporo traci Warren Buffett.

Jeff Bezon najbogatszym człowiekiem świata

Bezos jest właścicielem majątku o wartości aż 182 mld dolarów. To o 66,6 mld dolarów więcej niż posiadał na początku 2020 r.

Warto jednak pochylić się nad tym, jak wycenia się najbogatszych. Nie oznacza to, że tyle posiada on na kontach. Chodzi o wycenę akcji Amazona, które to pół roku temu kosztowały 1900 dolarów za sztukę, zaś dziś ponad 3000 dolarów.

Z kolei była żona Jeffa, MacKenzie Bezos, „wyceniana” jest dziś na „tylko” 60,4 mld. To efekt rozwodu z mężem, który zbudował Amazon.

Zielona fala

To nie koniec. Jak pączki w maśle mają się też np. Bill Gatesa (115 mld) czy Steve Ballmer (75,8 mld), amerykański informatyk i przedsiębiorca, były dyrektor generalny przedsiębiorstwa Microsoftu. I za tym wzrostem wycen stoją skoki kursu Microsoftu.

Niewiele gorzej radzą sobie też Mark Zuckerberg z Facebooka (91,2 mld) oraz Larry Page (71,1 mld) i Siergiej Brin (68,9 mld) z Google’a.

Czas na emeryturę?

najlepsi inwestorzy

Co jednak jest dość zaskakujące, nowe badanie wykazało, że w czasie obecnego kryzysu gorzej radzą sobie miliarderzy starszego pokolenia. Widać to na przykładzie Warrena Buffetta. Jest to związane z przeceną części akcji posiadanych przez Berkshire Hathaway, platformę inwestycyjną słynnego inwestora. Sam Buffett w 2020 r. był dość pasywny, jeżeli chodzi o wyszukiwanie okazji inwestycyjnych. Pierwszą dużą transakcję zawarł dopiero kilka dni temu.

Czy oznacza to, że dla „Wyroczni w Omaha” nastąpił czas, by ten przeszedł na emeryturę? Możliwe, że nie rozumie on już współczesnych czasów? Zwłaszcza warto zauważyć, że odnosił się on dość wrogo np. do spółek działających na rynku nowych technologii. Inna sprawa to to, że Buffett inwestuje długoterminowo. Może się więc okazać, że np. za rok czy dwa wskoczy na niemal sam szczyt zestawienia Bloomberga…

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments