Eksperci z rynku kryptowalut odpowiadają TVN-owi na materiał dot. BitBay

190

Przypomnijmy, że 27 czerwca 2020 roku na antenie TVN24 w programie “Superwizjer” pojawił się materiał, w którym został poruszony temat giełdy kryptowalutowej BitBay. Chodziło m.in. o to, że platformę założyły osoby z kryminalną przeszłością. Poza tym atakowano sam rynek kryptowalut. Poprosiliśmy o komentarz dot. tego video IGBiNT.

Szef BitBay odpowiada TVN

kryptowalutyNiemal natychmiast po publikacji reportażu “Superwizjera” na antenie TVN24 swoje oświadczenie opublikował sam BitBay.

W związku z publikacją materiału Michała Fuji w „Superwizjerze” TVN oświadczam, że  w ciągu ostatnich trzech miesięcy giełda BitBay, stała się ofiarą bezprawnej prowokacji wymierzonej w osłabienie jej wizerunku. W konsekwencji miało to doprowadzić do upadku bądź przejęcia firmy przez inny podmiot. Dzięki działaniom osłonowym firmy, realizowanym w obszarze bezpieczeństwa jej otoczenia biznesowego ustalono bezsprzeczne fakty, potwierdzone zeznaniami świadków, wskazujące na zbieranie fałszywych materiałów przez Superwizjer TVN – twierdzi szef giełdy Sylwester Suszek.

Swoje oświadczenie dot. sprawy wydali też dziennikarze TVN. Redakcja programu twierdzi, że giełdę założyły osoby z nieciekawą, kryminalną przeszłością (zdaniem telewizji miały na koncie m.in. sutenerstwo czy stworzenie karuzeli vatowskiej). Pojawiły się też oskarżenia dot. samego Sylwestra Suszka.

 Pan Sylwester Suszek, prezes giełdy kryptowalut Bitbay komentując publicznie wyemitowany w naszym programie reportaż „Giełda kryptowalut i milionowa łapówka” w sposób nieprawdziwy opisał okoliczności złożenia korupcyjnej propozycji reporterowi Superwizjera – twierdzi Superwizjer.

Eksperci komentują sprawę

Do sprawy odniosło się również Polskie Stowarzyszenie Bitcoin. PSB w swoim nowym liście otwartym podkreśla, że większość problemów rynku kryptowalut ma swoje korzenie w bierności władz. Zdaniem Filipa Pawczyńskiego, prezesa stowarzyszenia, “władze w naszym kraju nadal nie zdecydowały się uregulować działalności giełd kryptowalutowych, mimo podnoszonych od kilku lat przez nas postulatów”.

– Wymieniany w materiale projekt OneCoin nigdy nie był kryptowalutą. To był projekt podszywający się pod kryptowaluty, opierający na tym swój marketing. Nasze środowisko od lat walczy z piramidami finansowymi. Ostrzegaliśmy przed m.in. ww. projektem prosząc władze naszego kraju o zajęcie się tym oraz wieloma podobnymi projektami – tłumaczy Pawczyński.

My z kolei zapytaliśmy o zdanie ekspertów z IGBiNT.

W materiale zostały wykorzystane fragmenty reportażu Michała Fuji i Patryka Szczepaniaka wyemitowanego na łamach “Superwizjer” TVN. Link do raportu wspomnianego w materiale: https://bit.ly/31N582d

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments