Wczoraj pisaliśmy, że na kwarantannę trafił premier Mateusz Morawiecki (nie jest chory na koronawirusa, ale miał kontakt z osobą zakażoną). Dziś dowiadujemy się, że podobny los spotkał także jednego z najbogatszych Polaków, miliardera Zygmunta Solorza. Twórca potęgi Polsatu ma jednak w odróżnieniu od szefa rządu COVID-19. Ma przebywać na kwarantannie od końca ubiegłego tygodnia, kiedy dostał pozytywny wynik testu na zakażenie wirusem.

Solorz vs. COVID

Rzecznik prasowy miliardera, Tomasz Matwiejczuk, zapewnił jednak, że właściciel Grupy Polsat przechodzi chorobę bezobjawowo i czuje się bardzo dobrze. Ponoć wykonuje swoje obowiązki i normalnie pracuje, tyle że w trybie zdalnym. Wiadomo też, że Solorz ma wrócić do normalnej pracy w „najbliższym czasie”

Od rzecznika dowiedzieliśmy się też, że osoby z najbliższego otoczenia Zygmunta Solorza także zostały już przetestowane na obecność koronawirusa i otrzymały wynik ujemny.

Koronawirus w Polsce

Koronawirus staje się jednak coraz większym problemem. Dziś liczba zakażonych COVID-19 wyniosła 6526, a liczba zmarłych aż 116. Rzecznik ministerstwa zdrowia, Wojciech Andrusiewicz zapowiedział teraz mediom, że rząd rozważa objęcie 100 powiatów czerwoną strefą.

Niepokojąco sytuacja rozwija się w kilku województwach: w mazowieckim jest ponad 1100 nowych zakażeń, tyle samo w Małopolsce. Rzutują stolice województw – w samej Warszawie 720 przypadków, w Krakowie 479 – powiedział. – Kolejne miasta: Poznań – ponad 100 zakażeń i Łódź 159. Największe dobowe wyniki są w dużych miastach, gdzie zakażamy się na ulicach, dlatego trzeba zachować dystans i nosić maseczki – dodał rzecznik resortu zdrowia.

Od wczoraj na kwarantannie przebywał sam premier Mateusz Morawiecki.

W związku z tym i zgodnie z zasadami sanitarnymi udaję się na kwarantannę. Jestem w stałym kontakcie ze swoimi współpracownikami, rząd pracuje normalnie; Rada Ministrów odbędzie się zresztą tak jak przez ostatnie kilka miesięcy w formule wideokonferencji – zaznaczył. – Życzę wszystkim zdrowia. Uważajmy na siebie i na swoich bliskich. Stosujmy się również do zasad, czyli: dezynfekcja, dystans, i maseczki – przekazał Polakom za pośrednictwem Facebooka w nagranym na tę okazję video.

Wcześniej kwarantannę odbył nawet prezydent USA Donald Trump.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments