Kolejny ważny polityk z rządu miał kontakt z koronawirusem? Tym razem chodziłoby już o samego premiera. – W związku z kontaktem z osobą zarażoną COVID-19, zgodnie z wszelkimi procedurami, udaję się na kwarantannę; jestem w stałym kontakcie ze swoimi współpracownikami, rząd pracuje normalnie – przekazał dziś Mateusz Morawiecki.

Morawiecki trafia na kwarantannę

Premier Morawiecki jeszcze niedawno, bo latem br., w czasie kampanii wyborczej, mówił, że Polacy nie muszą się już bać koronawirusa. Ten ostatni miał być już chorobą, jak każda inna. Teraz jednak sam szef rządu – jak dziś przyznał – miał kontakt z kimś chorym na COVID-19 i trafia na kwarantannę.

O powyższym poinformował za pomocą Facebooka. Do wpisu dołączył też krótki film, na którym wyjaśnił, że kwarantanna ma związek z faktem, że dowiedział się, że w ubiegły piątek miał kontakt z osobą, która przeszła pozytywny test na COVID-19.

W związku z tym i zgodnie z zasadami sanitarnymi udaję się na kwarantannę. Jestem w stałym kontakcie ze swoimi współpracownikami, rząd pracuje normalnie; Rada Ministrów odbędzie się zresztą tak jak przez ostatnie kilka miesięcy w formule wideokonferencji – zaznaczył. – Życzę wszystkim zdrowia. Uważajmy na siebie i na swoich bliskich. Stosujmy się również do zasad, czyli: dezynfekcja, dystans, i maseczki – dodał.

Proszę Państwa – w związku z kontaktem z osobą zarażoną COVID-19, zgodnie z wszelkimi procedurami udaję się na…

Opublikowany przez Mateusz Morawiecki Wtorek, 13 października 2020

 

W związku z tę sytuacją rzecznik rządu Piotr Müller ogłosił komunikat, w którym poinformował, że „u premiera nie stwierdzono dotychczas zachorowania na COVID-19, nie ma też objawów choroby”.

Wcześniej, w minionych tygodniach, na kwarantannę udali się też m.in. były minister zdrowia Łukasz Szumowski czy nowy szef MEN Przemysław Czarnek.

Liczba chorych rośnie

Warto dodać, że wczoraj potwierdzono zakażenie koronawirusem u kolejnych dokładnie 4 tys. 394 osób. Zmarło 35 chorych.

Kiedy pandemia dobiegnie końca? Zapewne dopiero, gdy na rynek trafi szczepionka. Zdaniem wiceministra zdrowia Waldemara Kraski tej możemy optymistycznie spodziewać się dopiero początkiem 2021 r. Potem pozostanie jednak zaszczepienie najbardziej zagrożonej grupy – seniorów. Do normalności sprzed pandemii powrócimy zapewne dopiero za rok.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments