Z Piotrem Gembarowskim rozmawiał Łukasz Maliczenko, Dyrektor ds. Rozwoju Technicznego ElectroMobility Poland. Tematem rozmowy była Izera, polska marka samochodów elektrycznych.

Izera

Projekt polskiego samochodu elektrycznego stał się już memem. Wielu żartowało z tego, że ten ostatecznie nie powstanie i pozostanie tylko pobożnym życzeniem premiera Mateusza Morawieckiego. Dopiero niedawno okazało się jednak, że prace są już prowadzone i całkiem możliwe, że za parę lat pierwsze Izery będą jeździły po polskich drogach.

Mimo powyższego samochód elektryczny nadal budzi duże kontrowersje. Chodzi m.in. o zasięgi takich pojazdów, zwłaszcza w naszym klimacie, gdy niskie temp. zimą mogą mocno zmniejszyć możliwości tego typu samochodu.

Łukasz Maliczenko, Dyrektor ds. Rozwoju Technicznego ElectroMobility Poland, w rozmowie z Piotrem Gembarowskim odpowiada na nasze pytania dot. projektu.

Wywiad

Z całego wywiadu dowiecie się m.in. na jakim etapie jest projekty Izery, czym różnią się dwie wersje samochodu i jaki będzie koszt pełnego ładowania baterii.

Całe video znajdziecie tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=zl3OBlEsFkA

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments