Inwestowanie w nieruchomości z małym kapitałem – sprawdzone sposoby inwestycji

1067

Inwestowanie w nieruchomości dla większości z nas kojarzy się z kosztownym przedsięwzięciem, które wymaga ogromnych funduszy. Może w przeszłości tak było, ale w obecnych czasach nie potrzebujesz ogromnego kapitału, aby zostać inwestorem w nieruchomości. Jak inwestować w nieruchomości? Na to pytanie odpowiem w poniższym artykule.

Inwestowanie w nieruchomości

Wiele osób, które osiągnęły niezależność finansową, dokonało tego – inwestując w nieruchomości. Oczywiście, gdy patrzysz na wynik końcowy, może wydawać się to kolosalnym osiągnięciem. Ale zaczynając od niewielkich lokat kapitału w nieruchomości, możesz uzyskać gwarantowany dochód. Trzeba tylko wiedzieć, jak pomnażać pieniądze w nieruchomościach czy w co zainwestować 100 tysięcy złotych.

Warto przypomnieć, że inwestowanie w nieruchomości odnosi się do budynku, lokalu, gruntu – posiadanych wyłącznie w celu generowania zysku, poprzez dochód z wynajmu lub wzrost wartości rynkowej. Jak pomnożyć małe kwoty inwestując w nieruchomości? To pytanie nurtuje wielu, którzy chcą inwestować w nieruchomości, ale nigdy wcześniej tego nie próbowali.

W co zainwestować niewielkie pieniądze?

Tradycyjne inwestowanie w nieruchomości polega na kupowaniu nieruchomości i czerpaniu zysków ze sprzedaży (flipping) lub wynajmu. W przypadku, gdy posiadanie na własność i administrowanie nieruchomością na wynajem nie jest dla Ciebie interesujące, ale chcesz pomnażać swój kapitał – inwestycje online takie jak np. grupowe inwestowanie w nieruchomości mogą być dla Ciebie lepszą opcją.

Wielu początkujących inwestorów nie wie, gdzie i jak lokować małe kwoty w nieruchomości. Istnieje kilka sposobów inwestowania w nieruchomości, które pokrótce omówię poniżej.

Sprawdzone sposoby zarabiania pieniędzy na nieruchomościach:

nieruchomość na kredyt

Jeśli chcesz zainwestować w mieszkanie lub dom, to jego zakup będzie wiązał się z kredytem hipotecznym. Posiadany przez Ciebie niewielki kapitał wystarczy na wkład własny. Nieruchomość możesz przeznaczyć na wynajem lub wyremontować i z zyskiem sprzedać.

garaż, miejsce parkingowe, komórki lokatorskie

W obecnych czasach garaże i garażowane miejsca parkingowe oraz komórki lokatorskie są szczególnie poszukiwane. Możesz rozważyć zakup i wynajem miejsc parkingowych lub komórek w budynkach mieszkalnych albo zakup gruntu i budowę garażu, parkingu.

podnajem

Wynajmujesz mieszkanie lub dom w celu podnajmu. Możesz za zgodą właściciela przeprowadzić remont, który podniesie standard lokalu. Podnajem z remontem gwarantuje większe zyski.

pożyczki prywatne

Jeśli nie jesteś gotowy do kupowania nieruchomości, możesz zainwestować pieniądze w pożyczki prywatne dla inwestorów w budownictwie. To dobra opcja dla początkujących, ponieważ możesz ulokować niewielkie pieniądze i nie masz żadnych obowiązków. Spisujesz umowę cywilno- prawną i pożyczasz swoje środki finansowe na określony procent.

wspólne inwestowanie w nieruchomości

Crowdfunding nieruchomości jest bardzo popularną opcją, ponieważ nie musisz szukać właściwej nieruchomości, zaciągać kredytu hipotecznego, sprawdzać lokatorów ani zarządzać budynkiem. Twoje ryzyko i zadania są zminimalizowane, a stopa zwrotu może wynosić nawet 12%. Obecnie, grupowe inwestowanie w nieruchomości da Ci dostęp do różnych transakcji inwestycyjnych nawet przy niewielkim kapitale.

Podsumowanie

Inwestowanie w nieruchomości to sprawdzony sposób na budowanie majątku, ale na początek wypada posiadać “wolną” gotówkę. Zastanów się – ile pieniędzy możesz zainwestować? Pamiętaj, nie angażuj kapitału, którego będziesz potrzebował za 2 lata.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments