Ile zapłacisz za Bitcoina? Znana kryptowaluta wkrótce może pokazać swoją siłę

0
Bitcoin kurs bitcoina

Sytuacja na rynku kryptowalut jest wyjątkowo dynamiczna. Głównie z tego powodu sektor ten postrzegany jest jako szansa na ewentualny, stosunkowo szybki zarobek. Z drugiej strony jednak bywa on ryzykowny. Zdaniem wielu skomplikowana jest też procedura „dołączenia do gry”.

W praktyce jednak rozpoczęcie inwestowania w kryptowaluty nie jest aż tak skomplikowane, jak mogłoby się wydawać. Potrzebne jest do tego jednak odpowiednie przygotowanie, wiedza oraz uważna obserwacja sytuacji na świecie.

Czym są kryptowaluty i jak zacząć w nie inwestować?

Kryptowaluty to nic innego, jak wirtualne pieniądze, czyli waluty. Nie należą do żadnego państwa, można więc z nich korzystać niezależnie od kraju, w którym się przebywa. Wszelkie informacje na ich temat, wraz z notowaniami oraz odnośnikami do stron, na których można nimi handlować, dostępne są m.in. na stronie CoinJournal. Przystępna forma witryny sprawia, że jest ona dobrym punktem wyjścia zarówno dla doświadczonego inwestora, jak i osoby chcącej dokonać swoich pierwszych zakupów.

Wirtualne monety zbudowane są na systemie księgowym, kodującym wszelkie informacje, nazywanym kryptografią. Rozproszony system przechowuje informacje o ilości „jednostek pieniężnych”, które posiada inwestor.

Waluty te trzyma się w specjalnych „portfelach”, czyli węzłach systemu. Dostęp do nich mają wyłącznie ich właściciele, dzięki specjalnemu kluczowi prywatnemu. Gwarantuje to również, że każda jednostka pieniądza zostanie wydana wyłącznie raz. Na świecie obecnie istnieje kilka tysięcy kryptowalut, ale część z nich nie zdobyła zainteresowania inwestorów bądź służyła twórcom do innych celów.

Po zapoznaniu z teorią dotyczącą rynku walut wirtualnych, przejść można do inwestowania. Możliwe jest to zarówno w oparciu o własny portfel wirtualny, jak i z pomocą różnego rodzaju stron specjalistycznych, takich jak CoinJournal. Niezależnie jednak od wybranego serwisu, konieczna będzie jednak najpierw łatwa rejestracja.

Zgodnie z przepisami, inwestowanie w kryptowaluty dostępne jest wyłącznie dla osób, które ukończyły 18 rok życia. W czasie rejestracji niezbędne jest więc okazanie dowodu tożsamości (online – zwykle za pomocą skanu lub zdjęcia), potwierdzającego wiek użytkownika. Dopiero po weryfikacji tego dokumentu możliwy jest pierwszy zakup.

Ile kosztuje Bitcoin i inne waluty?

Kompleksowe informacje o rynku kryptowalut znaleźć można na wielu stronach internetowych. Wchodząc np. na CoinJournal, inwestor otrzymuje dane na temat notowania popularnych oraz mniej znanych „monet”, odnośniki do serwisów, gdzie można nimi handlować, a także najnowsze wiadomości ze świata, dotyczące tego sektora gospodarki.

Dlaczego holistyczne spojrzenie na cały rynek kryptowalut jest takie istotne? Ponieważ różne wydarzenia ze świata, a także publikowane informacje, artykuły czy nawet wpisy znanych osób w mediach społecznościowych, mogą mieć wpływ na wzrosty oraz spadki wartości wirtualnych pieniędzy. Wystarczy tu przypomnieć incydenty wywołany wpisami Elona Muska na Twitterze. Stały się one przyczyną diametralnej zmiany cen Bitcoina, do której doszło w przeciągu zaledwie kilku godzin.

Dla inwestorów niezwykle ważne są też obecne kursy poszczególnych walut. To na ich podstawie mogą oni zorientować się, co się dzieje z ich pieniędzmi. Obecnie najpopularniejsze kryptowaluty kupimy za:

  • Bitcoin – ok. 38,5 tys. euro;
  • Ethereum – ok. 2,6 tys. euro;
  • Binance Coin – ok. 339 euro.

Popularność „monety” wiąże się w znacznej mierze z jej wygórowaną ceną, co znacząco podwyższa próg „wejścia do gry” dla przeciętnego inwestora. Na rynku znaleźć można jednak także wiele mniej znanych, o wiele tańszych kryptowalut:

  • Cardano – ok. 1,71 euro;
  • Tether – 0,85 euro;
  • Dogecoin – 0,25 euro.

Ich zachowania zwykle są bardziej dynamiczne, a co za tym idzie – mniej przewidywalne. Z drugiej jednak strony inwestorzy być może liczą na gwałtowny wzrost ich popularności, a co za tym idzie – ceny. Największe kryptowaluty, goszczące na rynku już wiele lat, często są natomiast obiektem inwestycji długoterminowych.

Bitcoin czy Ethereum? Która kryptowaluta jest najlepsza?

Zarówno Bitcoina, jak i nieco mniej popularnego Ethereum (jak i wiele innych walut wirtualnych), kupić można drogą elektroniczną za tradycyjne pieniądze. Wszelkie dane na ich temat znajdziemy też na stronach, dzięki którym nasze inwestycje mogą być bardziej świadome. Stamtąd też dowiedzieć się można, które wirtualne monety mają w danym momencie potencjał inwestycyjny.

Najstarszą i jednocześnie najpopularniejszą walutą na świecie jest Bitcoin. Choć w ostatnich dniach odnotował spadek o ponad 3000 dolarów za jedną „jednostkę pieniężną”, to dalej jest wart ok. 45 tys. dolarów i nic nie wskazuje na to, by w najbliższym czasie liczba ta miała znacząco się zmniejszyć.

Wręcz przeciwnie – część ekspertów przewiduje, że już wkrótce może ona odnotować znaczące wzrosty. Pojawiły się nawet prognozy o przekroczeniu 100 tys. dolarów jeszcze w tym roku. Jeden z traderów kryptowalutowych, znany na Twitterze pod pseudonimem Pentoshi, również twierdzi, że już wkrótce Bitcoin może znacząco się wybić z obecnych stawek i sięgnąć nawet po nowe rekordy cenowe.

Słowa inwestora odbiły się szerokim echem na rynku kryptowalut, bowiem jest on znaną postacią tego środowiska. Jego posty obserwowane są przez ponad 200 tys. użytkowników z całego świata. Pentoshi zdecydował się także zdradzić swoją wizję przyszłości rynku kryptowalut. Stwierdził, że w krótkiej perspektywie Bitcoin „pokaże, kto króluje na rynku kryptowalut”, ale prognozy sięgające o wiele dalej stawiają na wygranej pozycji Ethereum. W jego ocenie ta wirtualna waluta może nawet prześcignąć pioniera rynku.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments