Kurs USD/PLN wynosi 4,48 PLN. Ile kosztuje frank 23.02.2023?

0

W środę, 22 lutego polski złoty przeważnie tracił na rynku walutowym. Złotówka najgorzej wypadła wobec amerykańskiego dolara. Notowania pary walutowej USD/PLN skoczyły ogólnie o 2 grosze. Względem rodzimej waluty silniejsze okazało się wczoraj również euro i frank. Jednak obie waluty niewiele zyskały w ogólnym rozrachunku. Złotówka wczoraj zaprezentowała się natomiast lepiej od funta szterlinga. Na sytuację złotówki patrzymy w czwartek. Euro warte jest dziś prawie 4,76 PLN. Notowania pary walutowej GBP/PLN oscylują natomiast przy 5,40 PLN. Kurs USD/PLN wynosi natomiast 4,48 PLN. Ile kosztuje frank 23.02.2023?

Notowania pary GBP/PLN powyżej 5,40 PLN

Funt szterling, jako jedyny z głównych światowych walut, stracił wczoraj na rzecz złotówki. Notowania pary walutowej GBP/PLN obniżyły się jednak nieznacznie. Kurs funta do złotego utrzymał się bowiem w rejonach 5,40 PLN. Dziś, w czwartek od rana notowania pary GBP/PLN zyskują i utrzymują się powyżej 5,40 PLN. Taka sytuacja sprawia, że funt ma szansę podejść dziś do 5,43 PLN.

Frank kosztuje dalej 4,81 PLN

Tak jak zauważyliśmy na wstępie, frank szwajcarski zyskał wczoraj na rzecz złotówki. Jednak para walutowa CHF/PLN nieznacznie zmieniła swój kurs i pozostała w obszarze ceny 4,81 PLN. Dziś sytuacja również nie ulega zmianie, frank dalej kosztuje 4,81 PLN.

Patrząc na wykres pary walutowej franka do złotego, zauważyć należy, że sytuacja nie uległa większej zmianie. Jednak dziś dostrzec możemy już pewną różnicę. Średnia znajduje się powyżej bowiem obecnego kursu. Taka sytuacja sprawia, że jeżeli złotówka pokaże siłę w okolicy średniej, może wykonać impuls spadkowy do 4,76 PLN. Jeżeli natomiast frank przełamie zakres średniej, otworzyłby sobie drogę do 4,83 PLN.

Wykres CHFPLN
Kurs franka CHF/PLN 23.02.2023

Euro warte blisko 4,76 PLN

Również waluta europejskiej wspólnoty zdrożała w środę, 22 lutego w stosunku do złotego. Kurs pary EUR/PLN zmienił się jednak nieznacznie. Lepiej euro prezentuje się dziś od rana i wobec złotówki znajduje się przy 4,76 PLN. Rynek pokonuje zakres średniej. Oznacza to, że może otworzyć sobie drogę do 4,78 PLN.

Kurs USD/PLN wynosi 4,48 PLN

Złotówka ucierpiała wczoraj w relacji do amerykańskiego dolara. Kurs pary walutowej USD/PLN skoczył w środę ogólnie o 2 grosze i dolar zakończył zmagania w rejonach 4,48 PLN. Dziś od rana waluta z USA pozostaje silna. O godzinie 9 rano kurs USD/PLN wynosi 4,48 PLN.

Perspektywa wykresu uświadamia, że rynek ma szansę na wejście dziś do strefy oporu, czyli zakresu cenowego 4,4850-4,5100 PLN. Taka sytuacja sprawia, że dolar stawi czoła szczytom z końcówki ubiegłego tygodnia. Jeżeli pokona te okolice, może sięgnąć nawet 4,52 PLN.

Wykres USDPLN
Kurs dolara USD/PLN 23.02.2023

Podsumowanie

Dzisiaj dwie waluty szczególnie pokazać mogą zmienność. Będzie to euro i dolar, które czekają na istotne dane dotyczące gospodarek swoich państw. Euro zareaguje na odczyt inflacji, zaś dolar na poziom wzrostu gospodarczego.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments