Kurs funta przy 5,23 PLN. Ile kosztuje euro 02.05.2023?

384
EUR waluta europejska

W ostatni piątek kwietnia główne światowe waluty wyraźnie zyskały wobec złotego. W dniu 28.04.2023 najlepiej wypadł funt szterling. Notowania pary walutowej GBP/PLN wzrosły wówczas ogólnie o blisko 5 groszy. Wyraźnie, gdyż 3,5 grosza zyskała para CHF/PLN. Silnymi wzrostami, z ostatniego piątku, obie waluty nieco poprawiły swoją i tak mizerną prezentację za kwiecień. Dla złotówki był to najlepszy miesiąc w tym roku. Wobec dolara zyskała aż 15 groszy. Sytuacji przyglądamy się już w maju. W pierwszy dzień nowego miesiąca prym wiodły główne waluty. We wtorek natomiast złoty zyskuje od rana. Kurs funta oscyluje obecnie powyżej 5,23 PLN. Notowania pary walutowej USD/PLN znajdują się przy 4,18 PLN. Frank szwajcarski warty jest 4,67 PLN. Ile kosztuje euro 02.05.2023? Zapraszamy na codzienny przegląd par walutowych z udziałem złotego.

Rynek pary USD/PLN walczy na średniej

W kwietniu złotówka wykorzystała sytuację deprecjacji dolara i silnie zyskała wobec niego. W całym miesiącu kurs pary USD/PLN spadł aż o 15 groszy. Dla tego rynku był to najgorszy okres od listopada 2022 roku. Dolar z głównych walut najlepiej wszedł w maj. Jednak podobnie jak reszta, jest stopowany przez złotówkę we wtorek. Rynek pary USD/PLN walczy obecnie na średniej (rejony 4,18 PLN), co jest pierwszą sytuacją od blisko miesiąca. Czy dolar zdoła to wykorzystać do podejścia?

Ile kosztuje euro 02.05.2023?

Euro okazało się drugą najsłabszą walutą wobec złotego w kwietniu. Za ten miesiąc notowania pary EUR/PLN obniżyły się o ponad 9 groszy. Wcześniej złotówka lepiej wypadła w październiku ubiegłego roku. Waluta europejskiej wspólnoty rozpoczęła już zmagania w nowym miesiącu. Pierwszy dzień maja okazał się wyraźnie zyskowny. Dziś euro nieco traci i kosztuje nieco mniej niż 4,60 PLN.

Perspektywa na wykresie pokazuje, że euro walczyło wczoraj na zakresie średniej. Nie zdołało pokonać tego obszaru i znajduje się tuż pod nim. Czy euro uda się przełamać średnią?

Wykres EURPLN
Kurs euro EUR/PLN 02.05.2023

Notowania pary CHF/PLN w strefie 4,6700-4,6860 PLN

Z głównych światowych walut zestawionych ze złotym w kwietniu najmniej ucierpiał frank szwajcarski. W czwartym miesiącu roku notowania pary walutowej CHF/PLN spadły ogólnie o 4,5 grosza. Był to najgorszy miesiąc dla rynku franka do złotego od października 2022 roku. Maj otworzył się pozytywnie dla waluty ze Szwajcarii. Jednak dziś (02.05) od rana frank traci na rzecz złotego. Obecnie o godzinie 9 rano notowania pary CHF/PLN walczą w strefie cenowej 4,6700-4,6860 PLN. Wiemy, że w ostatnich dniach kwietnia rynek naruszał strukturę tego zakresu. Czy frank zdoła się wybronić?

Kurs funta powyżej 5,23 PLN

Dzięki wspomnianemu na wstępie ruchowi z piątku, 28 kwietnia funt poprawił swoją słabą sytuację. W całym minionym miesiącu kurs funta spadł o blisko 9 groszy. Nowy miesiąc rozpoczął się od przewagi brytyjskiej waluty nad złotówką. Polski złoty we wtorek próbuje hamować zapędy szterlinga. Dziś o godzinie 9 rano kurs funta znajduje się nieco powyżej 5,23 PLN.

Sytuacja na wykresie uległa drobnej aktualizacji. Spoglądając na rynek należy zauważyć, że ten dotknął wczoraj strefy cenowej 5,2510-5,2720 PLN. Para walutowa GBP/PLN traktuje ten obszar jako podażowy i złotówka wiedzie na nim prym.

Wykres GBPPLN
Kurs funta GBP/PLN 02.05.2023

Podsumowanie

Dziś inwestorów będą interesować dane ze wspólnoty europejskiej oraz USA. W strefie euro podany zostanie prognozowany odczyt inflacji za kwiecień. W USA natomiast pojawią się pierwsze dane z rynku pracy.

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments