Frank wymieniany po 4,69 PLN. Ile kosztuje dolar 25.04.2023?

0
dolar, inflacja, kryzys

Polska złotówka od zysków na rynku walutowym rozpoczęła ostatni tydzień kwietnia. W poniedziałek, 24 kwietnia notowania wszystkich głównych walut wyraźnie się obniżyły. Najlepiej rodzima waluta wypadła w zestawieniu z amerykańskim dolarem. Notowania pary walutowej USD/PLN obniżyły się wczoraj łącznie o blisko 4 grosze. Znacznie, gdyż prawie 3 grosze wobec złotówki stracił funt szterling. Sytuacji przyglądamy się we wtorek. Dziś od rana na rynku walutowym niewiele się dzieje. Frank wymieniany jest po 4,69 PLN. Kurs EUR/PLN oscyluje poniżej 4,60 PLN. Notowania pary GBP/PLN tworzą natomiast kolejne tegoroczne minimum. Ile kosztuje dolar 25.04.2023? Zapraszamy na codzienny przegląd par walutowych z udziałem złotego.

Kurs EUR/PLN poniżej 4,60 PLN

Waluta europejskiej wspólnoty okazała się na początku tygodnia wyraźnie gorsza od polskiej złotówki. Jednak z głównych walut straciła najmniej. Ogólnie notowania pary walutowej EUR/PLN obniżyły się o nieco ponad 1,5 grosza. Euro wobec złotego zamknęło poniedziałkowe starania poniżej 4,60 PLN. Dziś od rana kurs pary EUR/PLN pozostaje przy wczorajszym zamknięciu. Należy zauważyć, że euro odpuszcza odbicie i daje się złotówce. Taka sytuacja sprawia, że złoty ma otwartą drogę do sprowadzenia euro na poziomy z maja 2022 roku. Czy rzeczywiście perspektywą dla rynku pary EUR/PLN są rejony 4,57 PLN?

Ile kosztuje dolar 25.04.2023?

Amerykański dolar okazał się wczoraj najsłabszą z głównych walut zestawionych ze złotym. Tak jak zauważyliśmy na początku, w poniedziałek notowania dolara obniżyły się ogólnie o blisko 4 grosze. Zmagania obu walut zakończyły się w rejonach 4,16 PLN. Dziś dolar po północy był tańszy i zszedł poniżej tego poziomu. Tym samym dolar znalazł się w obszarze sprzed ponad roku. W dniu 25.04.2023 o godzinie 9 rano dolar kosztuje 4,16 PLN.

Wykres podpowiada, że dolarowi coraz bliżej do kolejnego obszaru wsparcia. Mowa o rejonach 4,14 PLN, których istotność może być niebawem badana.

Wykres USDPLN
Kurs dolara USD/PLN 25.04.2023

Notowania pary GBP/PLN poniżej 5,20 PLN

Widoczny ruch obserwowany był wczoraj w przypadku pary walutowej GBP/PLN. Kurs funta do złotego obniżył się prawie o 3 grosze i wylądował poniżej poziomu 5,20 PLN. We wtorek od rana taki stan jest podtrzymywany i notowania pary GBP/PLN znajdują się właśnie poniżej pełnego poziomu. Jeżeli złotówka podtrzyma obecne nastawienie, będzie miała sposobność sprowadzić funta niżej. Obecnie kompasem dla spadków mogą być rejony 5,1750 PLN.

Frank wymieniany po 4,69 PLN

Kurs pary walutowej CHF/PLN zanotował wczoraj obniżkę o ponad 1,5 grosza. Wartość franka wobec złotówki, w wyniku tego ruchu, spadła poniżej poziomu 4,69 PLN. Dziś od rana waluta ze Szwajcarii zyskuje i frank wymieniany jest po 4,69 PLN. 

Warto zauważyć, że wczorajszym ruchem notowania pary walutowej CHF/PLN zeszły do strefy cenowej 4,6700-4,6860 PLN. Rynek dokładnie sprawdził nastawienie obu waluty w istotnym zakresie wsparcia. Jak na razie wygrywa frank pytanie jednak, czy zdoła się utrzymać.

Wykres CHFPLN
Kurs franka CHF/PLN 25.04.2023

Podsumowanie

Wczoraj dowiedzieliśmy się, jak wygląda zmian wielkości sprzedaży detalicznej w Polsce. W marcu tempo wzrostu wyniosło 4,8% w ujęciu rocznym. Jest to wyraźny spadek względem danych z lutego, kiedy zmiana wyniosła 10,4%.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments