Kurs CHF/PLN poniżej 4,62 PLN. Ile kosztuje dolar 15.05.2023?

0
złoty

W piątek, 12 maja polska złotówka przeważnie zyskała na polu walutowym. Złoty okazał się wówczas silniejszy od euro, franka oraz funta. Najlepiej rodzima waluta zaprezentowała się w stosunku do euro. Notowania pary walutowej EUR/PLN spadły o 2 grosze. Ostatniego dnia minionego tygodnia złotówka nie mogła poradzić sobie jedynie z dolarem. Waluta Stanów Zjednoczonych zyskała blisko 1 grosz. Złotówce przyglądamy się już na początku trzeciego tygodnia maja. W poniedziałek rano kurs CHF/PLN znajduje się poniżej 4,62 PLN. Euro wymieniane jest po blisko 4,50 PLN. Za jednego funta płaci się 5,1650 PLN. Ile kosztuje dolar 15.05.2023? Zapraszamy na codzienny przegląd par walutowych z udziałem złotego.

Euro najgorsze w piątek, kolejny tydzień spadku

Podczas piątkowych zmagań na rynku walutowym złotówka okazała się znacznie lepsza od euro. Waluta europejskiej wspólnoty po raz kolejny pokazała słabość, tym razem tracąc 2 grosze. Starania obu walut zakończyły się w piątek, 12 maja na poziomie 4,52 PLN. Warto zauważyć, iż miniony tydzień rozpoczynał się z zakresów 4,57 PLN. Na przestrzeni pięciu dni notowania pary EUR/PLN spadły aż o 5 groszy. Jednak co ważniejsze, był to już ósmy z rzędu tydzień spadku dla euro. Dziś, w poniedziałek euro od rana dalej traci. Złotówka kieruje obecnie europejską walutę do 4,50 PLN.

Ile kosztuje dolar 15.05.2023?

Amerykański dolar wyróżnił się w piątek na tle głównych światowych walut zestawionych ze złotym. Notowania pary USD/PLN wzrosły, choć nieznacznie. Warto zauważyć, że dolar wyróżnił się również na tle całego tygodnia. Na przestrzeni ostatnich dni okazał się lepszy od złotego o blisko 2 grosze. Rozpoczyna się jednak nowy tydzień. W dniu 15.05.2023 dolar kosztuje 4,14 PLN.

Patrząc na wykres, należy zauważyć, iż dolar i złoty walczyli o zakres średniej. Jest to obszar w ostatnich tygodniach niedostępny dla dolara. Niewiele zmieniło się w tej kwestii, gdyż rynek pary USD/PLN nie zdołał zwyciężyć na średniej. Notowania znajdują się obecnie tuż pod jej obszarem.

Wykres USDPLN
Kurs dolara USD/PLN 15.05.2023

Notowania pary GBP/PLN na 5,1650 PLN

Funt szterling stracił w piątek na rzecz złotego blisko 2 grosze. Kurs pary GBP/PLN spadł w wyniku tego do poziomu 5,1850 PLN. Takim ruchem funt przypieczętował swoje tygodniowe nastawienie. W dniach 08.05-12.05 złoty zyskał wobec brytyjskiej waluty łącznie 5,5 grosza. Na początku nowego tygodnia, w poniedziałek funt od rana traci. O godzinie 9:00 notowania pary GBP/PLN oscylują na 5,1650 PLN.

Kurs CHF/PLN poniżej 4,62 PLN

Frank szwajcarski również okazał się podczas ostatniego dnia gorszy od złotego. Notowania pary walutowej CHF/PLN spadły ogólnie o 1 grosz, kończąc piątkowe starania tuż poniżej 4,64 PLN. W skali całego minionego tygodnia na rynku franka do złotego odnotowano obniżkę o 2 grosze. Rozpoczyna się jednak nowy okres. W poniedziałek rano frank nadal traci, a kurs CHF/PLN znajduje się poniżej 4,62 PLN.

Perspektywa wykresu pary CHF/PLN podpowiada, iż rynek walczy obecnie na zakresie wsparcia. Mowa tu o rejonach ceny 4,62 PLN. Frank znajduje się nieopodal tegorocznych dołków i pytanie, czy zdoła zareagować.

Wykres CHFPLN
Kurs franka CHF/PLN 15.05.2023

Podsumowanie

Dziś pojawią się istotne dane z polskiej gospodarki. Za godzinę, o 10 opublikowany zostanie inflacyjny raport za kwiecień. Złotówka może wówczas zareagować. Wyższy odczyt od prognozy (14,7%) powinien być gorszym dla złotego.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments