Hydra Games z pomysłem crowdinvestingu na CrowdConnect

0
Hydra Games

Crowdfunding jest jednym z najbardziej przełomowych zjawisk XXI wieku. Podobnie wygląda sprawa z rozwojem branży gamingowej – ten rynek z każdym rokiem generuje coraz większe zainteresowanie, a na polskim rynku kapitałowym jest on absolutnie wiodący. Każdego tygodnia gry, o których aktualnie jest “głośno” sprzedają się w milionach egzemplarzy. Co więcej, kwarantanna spowodowana pandemią koronawirusa, która ma miejsce niemal na całym świecie, tylko powiększyła grono wielbicieli tej formy spędzania wolnego czasu. Inne typowo rozrywkowe branże, jak filmowa czy muzyczna, mogą tylko jej pozazdrościć zdolności szybkiego rozwoju. Co ważne, naprawdę istotne znaczenie w kontekście globalnego rynku ma polski gaming.

W związku z tym kolejny spółka gamingowa idzie w crowdfunding. Jeszcze w kwietniu ruszy kampania crowdinvestingowa Hydra Games na popularnej platformie crowdfundingowej CrowdConnect.

Kampania Hydra Games na CrowdConnect

Hydra Games jest producentem oraz wydawcą gier wideo na komputery osobiste oraz konsole (zwłaszcza Nintendo Switch). Spółka należy do grupy kapitałowej RLTY Investments. Realizuje ona sprawdzony model biznesowy, polegający na wieloetapowym procesie weryfikacji danego projektu i dywersyfikacji związanego z nim ryzyka.

Hydra Games ma zamiar wydawać w skali roku minimum dwa tytuły na PC i dwa na Nintendo Switch. Projekty spółki wyróżnia ciekawa fabuła, która odzwierciedla aktualnie popularne trendy w popkulturze. Ich dystrybucja odbywa się w skali globalnej.

Produkcje studia dotykają problemów społecznych, takich jak wojna, uzależnienia czy przemoc. Problemy, które wydają się marginalne, dotyczą jedynie nielicznych. Jednak w momencie, gdy bywają ignorowane zbyt długo, sięgają po niewinne ofiary, siejąc spustoszenie w miejscach, gdzie ich działania nie spodziewał się nikt. Spółce zależy, by wciągnąć gracza w zajmującą i emocjonującą rozgrywkę, która opowiada również ciekawą historię, zostającą w głowie jeszcze długo po wyłączeniu komputera.

Do tej pory spółka wydała takie tytuły, jak “Don’t be afraid” – grę przygodową z elementami horroru, “Bad Trip” – grę z  gatunku story-driven simulator czy „The Last Show of Mr Chardish” – grę akcji, w której wyruszamy w podróż do przeszłości. Obecnie Hydra Games pracuje nad symulatorem koszenia “Mowing Simulator”.

Jeszcze w kwietniu Hydra Games ma wystartować z kampanią crowdinvestingową na popularnej platformie CrowdConnect – każdy zainteresowany będzie mógł wtedy nabyć jej akcje. Co więcej, do końca bieżącego roku spółka zamierza zadebiutować na rynku NewConnect.

Crowdinvesting na CrowdConnect

CrowdConnect to platforma ofert publicznych bazująca na idei crowdinvestingu, prowadzona przez Dom Maklerski INC S.A. Prezentowane na niej są informacje o projektach/startupach o wartości do 1 miliona euro prowadzonych przez małe i średnie spółki, których celem jest wejście na rynek akcji NewConnect prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie.

W ramach platformy wyróżniane są dwie sekcje:

  • #wdrodzeNaNewConnect, gdzie prezentowane są oferty spółek zamierzających zadebiutować w obrocie giełdowym w perspektywie dwunastu miesięcy
  • #StartupZone, w ramach której swoje oferty prezentują przedsiębiorstwa na początkowych etapach rozwoju, o wysokim potencjale wzrostu i zwiększonym ryzyku inwestycyjnym, których akcje docelowo mają zostać wprowadzone na rynek NewConnect na przestrzeni 2-3 lat

CrowdConnect działa w ramach Grupy Kapitałowej INC, która istnieje ponad 20 lat i notowana jest na głównym parkiecie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Skupia ona spółki doradcze i inwestycyjne działające na rzecz małych i średnich przedsiębiorstw.

Była ona wielokrotnie nagradzana jako najaktywniejszy autoryzowany doradca NewConnect. W 2018 roku została laureatem nagrody specjalnej GPW za największą liczbę spółek w historii wprowadzonych na rynek NewConnect. Do tej pory udało się tego dokonać 57 razy, a jej klienci zyskali łącznie ponad 3 miliardy złotych kapitału z emisji akcji i obligacji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments