Gowin: nie ma zgody na podwyżki podatków

0

Nie będzie zgody Porozumienia na jakiekolwiek radykalne podnoszenie podatków dla małych i średnich przedsiębiorstw. To jest polska racja stanu – powiedział szef Porozumienia Jarosław Gowin. – Jako odpowiedzialni politycy znamy wartość kompromisu, ale też wiemy, gdzie przebiegają jego granice – dodał.

Gowin: pewnych granic się nie przekracza

W niedzielę odbywa się kongres Porozumienia.

– Od 6 lat rządzimy Polską w ramach obozu Zjednoczonej Prawicy (…). Te rządy przyniosły naszej ojczyźnie wiele dobrego, opowiadamy się za ich kontynuacją. Oczywiście rządy koalicyjne wymagają od wszystkich partnerów gotowości do kompromisu – mówił Gowin.

Podkreślił, że dojrzałość w polityce wymaga umiejętności zawierania kompromisu. Jak dodał, że są jednak granice.

– Są takie sprawy i takie wartości, w których Porozumienie na żadne kompromisy nie pójdzie – oświadczył.

Przypomniał, że sam złożył dymisję wtedy, gdy rząd szedł w skrajnie niepasującym mu kierunku.

– To moja dymisja i niezłomność większości naszych parlamentarzystów (…) uratowały autorytet państwa przed kryzysem, w jakim nieuchronnie byśmy się znaleźli na skutek źle przygotowanych wyborów korespondencyjnych – stwierdził.

Dodał też, że to jego wizyta w Brukseli i negocjacje z komisarzami unijnymi „utorowała drogę kompromisu i znalezienia rozwiązań, które zapobiegły czemuś, co byłoby bardzo złe dla Polski i dla Europy – zawetowaniu budżetu unijnego”. Wspomniał też o sprzeciwie Porozumienia wobec tzw. podatku medialnego.

– Jako odpowiedzialni politycy znamy wartość kompromisu, ale jako odpowiedzialna partia dobrze też wiemy, gdzie przebiegają jego granice. To dotyczy także przyszłości – podkreślił Gowin.

Nie ma zgody na podatki dla klasy średniej

Dodał też, że wszelkie nowe rozwiązania podatkowe muszą być sprawiedliwe i nie mogą uderzać w ważną dla Polski grupę społeczną, jaką jest klasa średnia. Ta w jego oczach jest motorem rozwoju.

– W interesie nie tylko klasy średniej, ale dla dobra całej Polski będziemy konsekwentnie dążyć do przyjęcia rozwiązań podatkowych, które są sprawiedliwe i prorozwojowe. Nie będzie zgody Porozumienia na jakiekolwiek radykalne podnoszenie podatków dla małych i średnich przedsiębiorstw. To jest polska racja stanu – oświadczył Gowin.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments