Google coraz mocniej wkracza w sferę finansów. Jak donosi obecnie zagraniczny serwis FinExtra, gigant technologiczny chce zaoferować swoim użytkownikom konta bankowe.

Google z kontem bankowym

smartfon, kawiarniaPomysł nie jest nowy. O tym, że Google ma w swoich planach start tego typu usługi – związanej właśnie w oferowaniem użytkownikom rachunków osobistych – media pisały blisko równy rok temu, pod koniec 2019 r. Wtedy jednak założenia były o wiele bardziej skromnie, niż to, nad czym firma pracuje dzisiaj. Financial Times twierdził, że konta będą prowadzone przez Citiogroup i unię kredytową z Uniwersytetu Stanforda. Teraz liczba podmiotów, które są zaangażowane w przedsięwzięcie znacznie urosła. Zdaniem FinExtra banki, które wezmą udział w projekcie, to: Bank Mobile, BBVA USA, BMO Harris, Coastal Community Bank, First Independence Bank i SEFCU.

Jak w praktyce ma działać takie „googlowe” konto bankowe? Z zagranicznego artykułu wynika, że wszystko ma być oparte o cyfrowy portfel Google Pay. Możliwe, że to za jego pośrednictwem będzie prowadzona sprzedaż rachunków. Z pewnością dojdą do tego i inne funkcje: może np. możliwość płacenie środkami na koncie czy choćby sprawdzania jego stanu.

Kiedy jednak Google wystartuje z projektem? Obecnie spekuluje się, że konta Google pojawią się na rynku już 2021 roku.

Karta płatnicza

To jednak nie koniec. Google planuje też stworzyć własną, fizyczną kartę płatniczą. Ta z kolei także ma być powiązana z aplikacją Google Pay. Za pomocą tej ostatniej możliwe będzie sprawdzanie swojego salda i historii dokonywanych transakcji. W odróżnieniu od karty Apple, karta wydawana przez Google ma być powiązana z kontem debetowym.

Kryptowaluta Google?

Możliwe też – choć tu wchodzimy już w same domysły, które nie mają podparcia w żadnych dowodach i doniesieniach – że Google wcześniej czy później wyemituje też swoją kryptowalutę.

Nad cyfrową walutą pracuje np. Facebook. Nie wiemy jednak, kiedy Libra, bo o tym projekcie mówimy, zostanie wyemitowana. Inicjatywa wywołał bowiem ogromne kontrowersje ze strony polityków i urzędników.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments