Prace nad serialem „Władca Pierścieni” ponownie ruszyły

Rynek filmowy powraca powoli po pierwszej fali pandemii do życia. Twórcy odmrażają swoje pomysły na seriale i filmy. Dotyczy to m.in. pomysłodawców serialu „Władca Pierścieni”. W mediach pojawiły się nowe informacje dotyczące fabuły.

Władca Pierścieni w rękach Amazona

Przypomnijmy, że serial „Władca Pierścieni” jest realizowany na zamówienie Amazon Studios. Bez wątpienia jest to jedna z najbardziej oczekiwanych premier najbliższych lat. Powodem jest sama marka słynnej powieści Tolkiena, bowiem o samej produkcji jak na razie niewiele wiadomo. Możliwe, że dziś wiedzielibyśmy już więcej, ale prace na planie filmowym wstrzymano z powodu pandemii koronawirusa.

Teraz więcej światła na produkcję rzucił portal TheOneRing.net. Co może zaciekawić fanów, nie ma być to kolejna ekranizacja słynnej trylogii o przygodach hobbita Frodo. Akcja serialu ma toczyć się setki lat przed wydarzeniami z książek „Hobbit” i „Władca Pierścieni”. Mimo tego w fabule przewijają się postacie znane z tych powieści. Mowa o Galadrieli, Elrondzie oraz samym Sauronie (tak, wiemy, że jego imienia lepiej nie wypowiadać na głos!). Niestety nie wiadomo jeszcze, kto je zagra.

Serial rozgrywał się będzie w tzw. Drugiej Erze Śródziemia. Co musi przerazić fanów, oznacza to, że Sauron będzie więc nadal w posiadaniu Pierścienia! Jego rywalami będą Galadriela oraz Elrond.

Reżyserem całości ma być J.A. Bayona, który w ostatnich latach ponownie zaprosił nas do Parku Jurajskiego przy okazji filmu „Jurassic World: Upadłe królestwo”. Showrunnerami serialu są J.D. Payne i Patrick McKay. Nieoficjalnie mówi się, że serial będzie najdroższym w historii telewizji.

Nie tylko Władca Pierścieni

Najbliższe lata będą chyba stały pod znakiem fantasy. Wiemy przecież też, że ruszyły prace nad drugim sezonem „Wiedźmina”. Netflix potwierdził, że serial „The Witcher: Blood Origin”, będący prequelem „Wiedźmina”, także powstanie.

Akcja tego ostatniego będzie toczyła się 1200 lat przed powstaniem pierwszego „Wiedźmina”. Producentami wykonawczymi serialu mają być Lauren Schmidt Hissrich i Declan de Barra. Polaków ucieszy fakt, że konsultantem kreatywnym został… Andrzej Sapkowski! De Barra przekazał mediom, że nowy serial ma opowiadać historię świata elfów przed jego upadkiem. Mamy też dowiedzieć się, jak na świecie pojawił się pierwszy wiedźmin.

Przypomnijmy, że pierwszy sezon „Wiedźmina” miał swoją premierę pod koniec 2019 roku. Odniósł wtedy wielki sukces, czym przyczynił się do wzrostu liczby sprzedanych książek i gier z cyklu o dzielnym wiedźminie. Drugi sezon będzie zapewne opowiadał o tym, o czym mogliśmy przeczytać w sadzie o Wiedźminie. Pierwszy koncentrował się bowiem na wątkach z opowiadań, jakie Sapkowski wydał wcześniej.

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments