Fortum wprowadza ‚Prąd na kartę’ we Wrocławiu, chce rozszerzyć na inne miasta

244

prądFortum wprowadza do sprzedaży na terenie aglomeracji wrocławskiej usługę „Prąd na kartę” umożliwiającą przedpłatowe rozliczenia za prąd z wykorzystaniem inteligentnych liczników. Grupa ma nadzieję rozszerzyć dostępność usługi na miasta na północy Polski do końca roku, poinformowali przedstawiciele grupy

Oficjalna inauguracja sprzedaży nastąpi w środę, 5 sierpnia, we Wrocławiu.

„Oferta jest już w sprzedaży, symbolicznie inaugurujemy ją jutro” – powiedział dyrektor odpowiedzialny za sprzedaż energii elektrycznej i gazu do klientów indywidualnych Maciej Kościński podczas telekonferencji.

Usługa jest na razie dostępna w aglomeracji wrocławskiej, która jest w obszarze dystrybucyjnym Taurona Polskiej Energii i gdzie dostęp do inteligentnych liczników ma prawie 100% odbiorców. Fortum rozmawia także z innymi operatorami sieci dystrybucyjnych, którzy zapewniają dostęp do inteligentnych liczników.

„Najbardziej prawdopodobne rozszerzenie w najbliższym czasie będzie dotyczyło Energi Operator, czyli dystrybutora w północnej i środkowej Polsce. Jest szansa, że rozszerzenie zasięgu terytorialnego usługi mogłoby nastąpić jeszcze przed końcem tego roku. Wchodziłyby w grę takie ośrodki, jak Trójmiasto, Toruń, Koszalin czy Olsztyn” – powiedział Maciej Makowski.

Usługa dostępna jest poprzez aplikację mobilną „Moje Fortum” lub poprzez elektroniczne biura obsługi klienta. Umożliwia ona doładowanie konta wybraną kwotą i bieżące obserwowanie zużycia energii – wyświetlanego w kWh lub w formie wykorzystanej kwoty. Fortum pracuje też na dodaniem trzeciego sposobu wyświetlania – w formie generowanego śladu węglowego.

„Klient będzie dostawał informacje o zużyciu na komórkę przynajmniej raz dziennie, a także powiadomienia o niskim stanie konta, ale też o nietypowym zużyciu” – wskazał Kościński.

Właściciel lokalu będzie mógł udzielić dostępu do rozliczeń osobom trzecim – np. najemcy lokalu – poprzez udostępnienie QR kodu.

Cena będzie gwarantowana na 24 miesiące, a na dwa miesiące przed terminem zakończenia umowy klient dostanie proponowaną aktualizację cennika. Alternatywą jest umowa bezterminowa, która wymaga opłaty aktywacyjnej w wysokości 199 zł.

Fortum specjalizuje się w produkcji energii elektrycznej oraz ciepła w sposób efektywny i przyjazny dla środowiska. Oferuje również szeroki wachlarz specjalistycznych usług z obszaru energetyki klientom indywidualnym, instytucjom oraz producentom energii. Jest obecne głównie w krajach nordyckich, bałtyckich oraz Rosji i Polsce. W 2018 roku łączne przychody Fortum osiągnęły poziom 5,24 mld euro.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments