Funt bliżej ostatniego dołka. EUR/PLN powróci ponad 4,73 PLN?

euro

Główne światowe waluty traciły w większości wczoraj względem złotówki. Kurs GBP/PLN kosztował dziś najmniej od 26 lipca. Funt szterling kosztował dziś w nocy 5,5511 PLN. Brytyjski funt znajduje się coraz bliżej lokalnego dołka. W poniedziałek, 8 sierpnia polski złoty najwięcej zyskał względem amerykańskiego dolara. Jedynie frank szwajcarski okazał się silniejszy od rodzimej waluty. Euro traciło w ostatnich dniach. Dziś jednak para walutowa EUR/PLN zyskuje. Czy kurs euro powróci powyżej 4,73 PLN?

Czy funt ustabilizuje się w okolicach 5,55 PLN?

Funt szterling nie zmienił nastawienia i w ostatnich dniach kontynuował zejście. Para walutowa GBP/PLN sięgnęła dziś najniżej poziomu 5,5511 PLN. Jest to cena, za którą poprzednio funta nabyć można było 26 lipca tego roku. Kurs pary GBP/PLN zaczął dziś od rana zyskiwać i funt przed godziną 7 ponownie znalazł się powyżej 5,56 PLN.

Rynek pary walutowej zbliżył się znacznie do istotnej strefy określonej przedziałem cenowym 5,520-5,547 PLN (widoczna na poniższym wykresie). Obecnie warto będzie się przyglądać, czy po ostatniej serii spadków rynek będzie chciał ustabilizować się w okolicach 5,55 PLN.

Wykres GBPPLN
Kurs funta GBP/PLN 09.08.2022

Jeżeli nie, należy liczyć się z potencjałem dalszego zejścia kursu pary walutowej GBP/PLN. W takiej sytuacji celem dla rynku będzie istotna strefa (5,520-5,547 PLN).

Dolar nadal wokół 4,62 PLN

W dalszym ciągu amerykański dolar porusza się pomiędzy ceną 4,60 a 4,63 PLN. Dopóki kurs pary walutowej USD/PLN  znajduje się w tym zakresie, dalsze spadki podawane są w wątpliwość. Stanowcza stabilizacja kursu na tym zakresie, dać może początek powrotu do wyższych zakresów. Pamiętać należy jednak, że zejście poniżej 4,60 PLN wiązać się może z powrotem do spadków.

Kurs EUR/PLN z powrotem powyżej 4,73 PLN?

Patrząc na parę walutową EUR/PLN we wtorek, 9 sierpnia zauważyć można spadek notowań w ostatnich dniach. Euro dziś w noc znalazło się na najniższych poziomach z ubiegłego tygodnia. Jednak od samego rana kurs euro nabiera dziś siły. Euro sprzedało się dziś najwyżej za 4,7033 PLN, co miało miejsce o godzinie 9:00.

Obecnie od rynku pary walutowej oczekuje się, aby pokazała, czy jest w stanie powrócić do strefy 4,71-4,73 PLN w najbliższym czasie. Powrót do tego zakresu jest szczególnie ważny do osiągania wyższych poziomów.

Wykres EURPLN
Kurs euro EUR/PLN 09.08.2022

Jeżeli euro w dalszym ciągu pozostawać będzie poniżej 4,71 PLN, liczyć należy się z potencjałem spadkowym pary walutowej. Strefa 4,71-4,73 PLN stać się może oporem dla rynku, który następnie zmierzać będzie mógł nawet do 4,64 PLN.

Frank jedyny zyskuje w poniedziałek

Szwajcarski frank, jako jedyny okazał się silniejszy od polskiej złotówki. Kurs CHF/PLN wykonał wczoraj skok o blisko 4 grosze. Notowania franka powróciły powyżej 4,83 PLN i dziś również oscylują powyżej tego poziomu. Wydaje się sądzić, że obecnie kluczowe będzie zachowanie pary walutowej CHF/PLN wobec średniej. Przełamanie średniej otworzyć może drogę frankowi do 4,86 PLN.

Podsumowanie

Brytyjska waluta pokazać może w najbliższym czasie, czy zamierza odwiedzić dołek z końcówki lipca. Rynek funta wobec złotego znajduje się coraz bliżej istotnej strefy (5,520-5,547 PLN), którą może chcieć przetestować. Od euro natomiast oczekuje się konkretniejszego ruchu, gdyż rynek wydaje się niezdecydowany.

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments