Magazyn „Forbes” opublikował właśnie listę najlepiej zarabiających aktorów na świecie. Liderem rankingu jest bardzo znany aktor kina akcji, ale nie obyło się bez zaskoczeń.

Najlepiej zarabiający aktorzy na świecie

„Forbes” zaprezentował listę najlepiej zarabiających aktorów w okresie między 1 czerwca 2019 roku a 1 czerwca 2020 roku, czyli w czasie, gdy w świat uderzył już kryzys gospodarczy i pandemia koronawirusa. Czy przez to topowi artyści zaczęli dużo gorzej zarabiać? Z pewnością nadal nie mogą narzekać na wpływy na konta.

Na szczycie po raz drugi z rzędu znalazł się Dwayne „The Rock” Johnson. W badanym okresie zarobił on ponad 87 milionów dolarów. Tak wielka kwota trafiła do jego zeznania podatkowego dzięki m.in. zagraniu głównej roli w nowej części „Jumanji”.

Z pewnością pomnażać majątek pomaga mu też współpraca z firmą Under Armour, amerykańską marką sportową, z którą podpisał kontrakt jeszcze w 2016 roku. Oprócz tego reklamował Apple i norweską markę wody butelkowanej Voss, w której to spółce ma do tego udziały. Obecnie jest on też najlepiej opłacanym influencerem na Instagramie.

Deadpool i cała reszta

To nie koniec. Dalsze miejsca należą do innych twardzieli: odtwórcy roli Deadpoola, Ryana Reynoldsa (71,5 mln USD), Marka Wahlberga (58 mln USD) i Bena Afflecka (55 mln USD).

Dalej w rankingu uplasował się kolega The Rocka z planu „Szybkich i wściekłych”, czyli Vin Diesel z zarobkiem 54 mln USD.

Co ciekawe kolejne miejsce należy do Akshay’a Kumara (48,5 mln USD), aktora z Bollywood.

TOP 10 domykają zaś Lin-Manuel Miranda (45,5 mln USD), Will Smith (44,5 mln USD), Adam Sandler (41 mln USD) i gwiazdor azjatyckiego kina akcji Jackie Chan (40 mln USD).

Fenomen The Rocka

Skąd jednak bierze się fenomen The Rocka? Można uznać, że sprawnie zajął on miejsce kinowych twardzieli pokroju Arnolda Schwarzeneggera czy Sylwestra Stalone’a i wprowadził kino akcji w nową epokę. Zaczynał karierę od dość tandetnych produkcji pokroju „Mumii”, by ostatecznie stać się twarzą filmowych przebojów z cyklu „Szybcy i wściekli”.

Dwayne ‚The Rock” Johnson miał niesamowity rok, nadal dominuje w Hollywood przebojami kinowymi, w tym [serią] „Fast & Furious i drugą częścią „Jumanji”– powiedział BBC Mike Bandar, współzałożyciel Hopper HQ.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments