W 2022 r. FCA Poland w Tychach ma rozpocząć seryjną produkcję nowych modeli samochodów osobowych dla marek należących do grupy. Chodzi o ważną dla grupy inwestycję.

Fiat, Alfa Romeo i Jeep

Wiadomo, że chodzi o nowe modele marek Jeep, Fiat i Alfa Romeo.

Ta decyzja inwestycyjna, to będzie wielkie wyzwanie dla pracowników oraz managementu. Musimy przyzwyczaić się do myśli, że w tyskiej fabryce FCA będą produkowane nie tylko Fiaty, ale także samochody marki Jeep i Alfa Romeo – marki, które wiele znaczą dla przyjaciół motoryzacji – powiedziała dr Henryka Bochniarz, członek Rady Nadzorczej FCA Poland podczas prezentacji nowego projektu.

– Jest to ważne wyróżnienie związane z reputacją, jaką ten team budował przez lata. Ta reputacja pozwoliła ułatwić decyzję związaną z inwestycją. Jest to team, w który warto inwestować, jest to team, który może wziąć odpowiedzialność za strategiczne projekty firmy – dodał Tomasz Gębka, dyrektor Zakładu Tychy, członek zarządu FCA Poland.

Plany na Śląsku

– Dzięki realizacji inwestycji Grupy FCA, zaplanowanej na kilka lat, w KSSE na Śląsku będą powstawały nowoczesne samochody marek FCA z napędem elektrycznym oraz hybrydowym. W ramach samej decyzji o wsparciu KSSE nasz inwestor zadeklarował ponad 755 mln zł nakładów w fabrykę w Tychach – twierdzi z kolei dr Janusz Michałek.

Przypomnijmy, że dziś w skład Grupy wchodzi aż 13 polskich spółek, które zatrudniają łącznie 6,4 tys. osób. W 2019 r. aż 74 proc. produkcji polskich spółek FCA, o wartości ponad 12,4 mld zł, znalazło swoich odbiorców poza granicami kraju, a nie w Polsce.

– FCA to nie tylko sprawne i nowoczesne przedsiębiorstwa, ale również wiarygodna organizacja, dla której czynnik ludzki jest kluczowym elementem sukcesu. Dzięki profesjonalizmowi tyskiej załogi możemy dziś świętować jedną z większych inwestycji motoryzacyjnych w Polsce i tym niezwykle mocnym akcentem przypieczętować setny jubileusz obecności Grupy FIAT na ziemiach polskich – mówił dr Henryka Bochniarz.

Co ciekawe, w tym roku minęło 100 lat, od momentu, gdy Fiat zaczął inwestować w naszym kraju.

Poprzedni artykułAtomic Jelly liczy na debiut na NewConnect w pierwszych miesiącach 2021
Następny artykułGwiazdowski nowym kandydatem na RPO
Redaktor naczelny serwisu PortfelPolaka.pl. Pasjonat gospodarki i przemian, jakie w niej zachodzą. Publicysta oraz promotor walut cyfrowych i technologii blockchain.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments