Biznes muzyczny z problemami. Kolejne festiwale przenoszone na 2022 r.

0
koncerty w europie

Jeśli ktoś łudził się, że w tym roku rynek koncertowy i wydarzeń masowych odżyje, mamy dla niego złe wieści. Dochodzą do nas kolejne, niepokojące wieści. Największe festiwale rockowe, jakie odbywają się w Niemczech, zostały przeniesione na 2022 r.

Festiwale muzyczne dopiero w 2022 r.?

Aż siedem największych festiwali muzycznych w Niemczech i Szwajcarii, w tym „Rock am Ring”, „Rock im Park” i „Hurricane”, zostało odwołanych w 2021 roku z powodu pandemii koronawirusa. Wydarzenia są przekładane na 2022 r. O sprawie informuje dziennik „Welt”.

„Rock am Ring” na Nuerburgring, „Rock im Park” w Norymberdze, „Hurricane Festival” w Dolnej Saksonii i „Southside” w Neuhausen ob Eck w Badenii-Wirtembergii. Co je łączy? To największe festiwale muzyczne w regionie. Wszystkie w tym roku są odwołane. Na mapie fanów koncertów zabraknie także festiwali „Deichbrand” koło Cuxhaven, „SonneMondSterne” w Turyngii oraz szwajcarskiego „Greenfield Festival”.

„Organizatorzy musieli zdecydować o odwołaniu imprez z powodu niepewnej sytuacji epidemicznej” – poinformował media przedstawiciel firmy Eventim Live.

Poprzednie edycje wydarzeń – te z 2020 r. – także się nie odbyły. Oznacza to, że rynek koncertowy jest już zamrożony od ponad roku.

W Eifel i Norymberdze zaplanowano jednocześnie festiwale „Rock am Ring” i „Rock im Park”, które mają odbyć się w przyszłym roku. O ile oczywiście sytuacja epidemiczna na to pozwoli. Ogłoszono już pierwsze zespoły, jakie mają się pojawić na festiwalach w 2022 roku. Wiadomo, że zagrają tam takie gwiazdy, jak Green Day, System Of A Down i Volbeat. Zdaniem organizatorów powinny one odbyć się w pierwszy weekend czerwca 2022 roku.

Jak podano osoby, które kupiły bilety na tegoroczne edycje festiwali, będą mogli dokonać ponownej rezerwacji online na 2022 rok.

Szczepienia uratują rynek muzyczny?

Rynek muzyczny odżyje zapewne dopiero, gdy w Europie zostanie zaszczepiona dostateczna liczba osób. Jak na razie jednak np. takie kraje jak Polska borykają się z problemem związanym z dostępnością szczepionek na COVID-19. Pozostaje liczyć, że do końca roku sytuacja się unormuje.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments