Ethereum zyskuje na wartości. To efekt planowanych zmian w sieci

524

Już ok. 15 września w życie wchodzi The Merge, czyli zmiana algorytmu emisji nowych ETH. W odpowiedzi kurs etheru mocno rośnie.

Ethereum 2.0 motorem napędowym wzrostów

Dziś 1 ETH kosztuje ok. 1900 USD. To więcej o ok. 10 proc. niż 7 dni temu. Można jednak założyć, że to i tak tanio, bowiem twórcy Ethereum ogłosili wczoraj, że przejście na nowy algorytm emisji coinów – proof-of-stake – ma mieć miejsce już 15 września (lub najpóźniej 16 września). To długo oczekiwana zmiana, która ma sprawić, że podaż ETH w obiegu znacznie spadnie.

Dobrze radzi sobie też bitcoin, który dziś kosztuje ok. 23 800 USD, co przekłada się na skok ceny o 2 proc. w skali tygodnia.

Jak zaś przyszłość czeka Ethereum?

– W kwestii ETH mogę powiedzieć tylko tyle, że wiele będzie zależało od sukcesu Ethereum 2.0. Projekt ten ma wielki potencjał i jeśli się powiedzie, kapitalizacja ETH w dłuższym terminie może znacznie urosnąć, może nawet zagrażając pozycji. – twierdzi zapytany nas o zdanie Mateusz Kara z Ari 10. – Do tego zaletą “nowego” Ethereum będzie proof-of-stake. Odstawiając na bok kwestie technologiczne, widzimy coraz większą presję regulatorów na rynek kryptowalut, by ten odchodził od proof-of-work. Działania polityków w tym zakresie mogą być zagrożeniem dla bitcoina. Twórcy Ethereum chcą chyba wyprzedzić tego typu ciosy od strony władz, co uważam za rozsądny ruch – dodał.

W kwestii bitcoina Kara jest ostrożniejszy.

– Cena bitcoina zaczęła ostatnio rosnąć, a kurs głównej kryptowaluty rynku na wykresie wygląda coraz lepiej! Nadal jednak trudno ostatecznie wyrokować, czy to już początek nowego cyklu, czy tylko korekta poprzednich dramatycznych spadków. Jeżeli ktoś pyta mnie o to, czy warto dziś inwestować w kryptowaluty odpowiadam: tak, ale z jednym zastrzeżeniem. Nadal uważam, że najrozsądniejszą strategią jest uśrednianie ceny zakupu, czyli np. nabywanie co miesiąc części BTC czy ETH za określoną kwotę, a nie wrzucanie na rynek od razu wszystkich swoich oszczędności – radzi CEO Ari 10.

Otoczenie makroekonomiczne jest dla kryptowalut coraz lepsze

Do tego otoczenie makroekonomiczne staje się dla rynku kryptowalut coraz lepsze. Inflacja w USA wyniosła w lipcu „tylko” 8,5 proc. To nadal dużo, ale mniej niż spodziewali się analitycy. Może to oznaczać, że Fed będzie powoli odchodził od polityki zacieśniania ilościowego i ponownie obniżał stopy proc.

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments