Karol Friz Wiśniewski i January Ciszewski – Ekipa w Drodze na Giełdę

0
Ekipa w drodze na giełdę

“Punkt Przełomowy” to nowy program prowadzony przez Łukasza Milewskiego i Marcina Wenusa. W ramach niego prezentowane będą rozmowy z niezwykłymi ludźmi, którzy wnoszą wartość do życia innych na co dzień. Dowiemy się w jaki sposób to osiągnęli. Gośćmi pierwszego odcinka byli Karol Friz Wiśniewski i January Ciszewski – prawdopodobnie najbardziej znany obecnie polski inwestor. Oto czego się dowiedzieliśmy:

Rozmowa z Karolem Frizem Wiśniewskim i Januarym Ciszewskim

Jak to się stało, że January Ciszewski połączył siły z Karolem Frizem Wiśniewskim?

Na początku nie było tak łatwo, dopiero po trzech spotkaniach January Ciszewski dostrzegł potencjał w projekcie Ekipa Holding.

Na czym polega ten biznes?

Stworzyli oni wyjątkowy model biznesowy, który zaskoczy rynek inwestorów. Tak powstała struktura Ekipa Holding, która ma pod sobą kilka biznesów, a one są już totalnie uniezależnione od jednej osoby i całej Ekipy.

Na początku Ekipa publikowała znacznie więcej filmów, teraz robi to rzadziej. Jak to przekłada się na zyski?

Na samym początku, marki nie są przekonane do influencerów, można więc było zarabiać wyłącznie na pieniądzach z wyświetleń. Natomiast kapitał zgromadzony dzięki nawiązaniu współpracy z różnymi firmami jest o wiele większy. Przykładem na tę wyrobioną rozpoznawalność są Lody Ekipy, które błyskawicznie stały się towarem deficytowym. Rynek influencerów działa w taki sposób, że ludzie oglądają to, co chcą. Powoduje to, że wygrywa autentyczność, a marketing bazujący na takich założeniach może być łatwo monetyzowany.

Wracając do struktury. Ekipa Holding posiada kilka spółek zależnych zajmujących się całkowicie wyodrębnionymi biznesami. Pierwszy z nich to Ekipatonosi czyli marka odzieżowa. Drugi to Ekipa Management, trzeci to spółka gamingowa Join Our Dreams, czwarta to Pigeon Studios – spółka przemysłu filmowego, a piąta to Ekipa Investment w formie alternatywnej spółki inwestycyjnej.

Ekipatonosi chce być platformą odzieżową na najwyższym poziomie dla każdego. Do sklepu wprowadzone są najnowocześniejsze narzędzia i rozwija się on bardzo dynamicznie.

Ekipa Management zajmuje się działaniami Ekipy w social mediach. W przyszłości jednak będzie współpracować także z innymi projektami z rynku influencerów. Mało tego, w ramach takiej współpracy oferowany będzie także dostęp do innych narzędzi Ekipa Holding.

Ekipa Investment została stworzona by w ramach współpracy obejmować udziały i akcje w innych spółkach, w tym tych, które będą współpracować z Ekipą. Jest to więc odnoga stricte inwestycyjna.

Jakie trzeba spełnić minimalne warunki i w jaki sposób się skontaktować z Ekipą?

To bardzo indywidualna kwestia, wszystko zależy od danej niszy. Odpowiednia struktura do kontaktu pojawi się w najbliższym czasie. Czy za 10 lat Karol Friz Wiśniewski nadal będzie na YouTube? Uważa on, że tak, ponieważ to jest dla niego ważny element działalności.

Jak January Ciszewski widzi Ekipę Holding pod względem ekspansji giełdowej?

Sytuacja Ekipy kojarzy mu się ze spółką Columbus Energy. W praktyce, kto uwierzy, ten zarobi duże pieniądze. Dla Januarego Ciszewskiego najważniejsza jest wizja danego biznesu, a dopiero później wyniki finansowe. W jaki sposób January Ciszewski wyczuwa takie niezwykle intratne inwestycje na rynku? Kluczowe jest doświadczenie biznesowe.

Czy Karol Friz Wiśniewski zacznie poruszać tematy polityczne?

Ekipa nie chce dzielić ludzi, tylko ich łączyć. Mocniejsze wejście w politykę byłoby po prostu dzielące.

Obecnie odbywa się przedsprzedaż płyty Ekipy. Jak ona idzie?

Przedsprzedaż idzie bardzo dobrze, wyniki są naprawdę zadowalające, w dziesiątkach tysięcy, dokładne wyniki zostaną zdradzone w okolicy premiery albumu. Czy dochód z płyty występuje w strukturach giełdowych? Tak, obsługuje to Ekipa Management.

Który moment był najbardziej przełomowy dla Karola Friza Wiśniewskiego?

Pierwszym było rozpoczęcie nagrywania na YouTube serii związanej z popularną grą Pokemon GO. Następnym było rozpoczęcie projektu Daily. Kolejnym był wyjazd do USA, aby tam nagrywać filmy. Ostatnim punktem przełomowym jest natomiast działanie w kierunku wejścia na giełdę.

Czy Januaremu Ciszewskiego zdarzyły się jakieś szczególne momenty, które sprawiły, że obecnie jest w takim miejscu, a nie innym?

Oczywiście, miały miejsce takie punkty przełomowe. W pierwszej dekadzie XXI wieku postanowił w ogóle zrezygnować z biznesów i zaczął żyć z dochodu pasywnego generowanego za pomocą nieruchomości, jednak szybko wrócił do działania. Najpierw postanowił wprowadzić swoją spółkę z branży nieruchomości na giełdę, jednak tym razem poniósł klęskę. To było największym punktem przełomowym. Wtedy zrozumiał, że giełda w pierwszej kolejności dyskontuje potencjał – musi więc wyszukiwać firm z wizją. W takich sytuacjach istnieje możliwość zwielokrotnienia zysku w bardzo krótkim czasie. W konsekwencji, w jego przekonaniu spółki wzrostowe dominują nad spółkami wartościowymi, choć oczywiście ponoszone ryzyko jest większe.

Biznes influencerski bywa trudny. Często bywa się wtedy publicznie wyszydzanym i hejtowanym. Jak Karol Friz Wiśniewski sobie z tym radzi?

Podchodzi on do tego w inny sposób – wie, czego nie robić. Hejt nie ma żadnego znaczenia dla niego, czasem nawet go bawi. Co więcej, czasem nawet z takiej bardzo zajadłej krytyki, można wynieść coś pozytywnego, znaleźć pewną radę. Trzeba po prostu mieć duży dystans.

Jak rozwija się spółka gamingowa Ekipy?

Nawiązała ona współpracę ze spółką T-Bull, która bardzo dobrze funkcjonuje. Obecnie w produkcji jest pierwsza gra mobilna, która ma sprawdzić jak ten rynek na nią zareaguje.

Fantastycznie funkcjonuje także spółka Pigeon Studios. Do tej pory prowadziła ona studio animacji – jedno z największych w Europie. Po rozmowie z Ekipą, tak im się spodobała ta wizja biznesu, że całą firmą weszli w jej struktury. Dzięki temu w przyszłości Ekipa będzie mogła mocno wejść w showbusiness – nie tylko z animacją, ale i prawdziwym filmem.

Nagranie dostępne jest pod tym adresem.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments