Drukarka fiskalna online – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

0
drukarka fiskalna online

Drukarka fiskalna online to urządzenie, które jest niezbędne w każdej firmie w której wymagane jest prawidłowe ewidencjonowanie sprzedaży towarów i usług. Na co zwrócić uwagę przy zakupie takiego sprzętu? Podpowiadamy.

Drukarka mobilna czy stacjonarna?

Wybierając drukarkę fiskalną online należy na początek zastanowić się czy zależy nam bardziej na mobilności czy funkcjonalności. Modele mobilne to idealne rozwiązanie zwłaszcza dla różnego rodzaju miejsc usługowych. Fryzjer, kosmetyczka, dentysta lub lekarz z pewnością docenią możliwość posiadania takiego urządzenia bezpośrednio pod ręką. Szczególnie jeśli część usług realizowana może być realizowana poza miejscem pracy, na przykład z wyjazdem do klienta.

Jeśli działalność gospodarcza ma charakter stacjonarny i nie ma potrzeby przenosić drukarki fiskalnej w inne miejsce to warto rozważyć zakup większego i wygodniejszego w obsłudze urządzenia. W takim przypadku należy zapewnić jej zasilanie. Niektóre modele są wyposażone w dwa rodzaje doprowadzania prądu – zarówno z sieci elektrycznej, jak i z pomocą niskiego napięcia z gniazdka zapalniczki w samochodzie. Jest to nieoceniona pomoc w przypadku sprzedaży obwoźnej.

Odporność na zabrudzenia

W firmach w których nie sposób uniknąć kurzu lub przypadkowych zabrudzeń warto rozważyć urządzenie, które będzie zamknięte w szczelnej obudowie. Dotyczy to zwłaszcza klawiatury, która powinna być pokryta specjalną membraną, łatwą do czyszczenia.

Łatwość obsługi

Wybierając drukarkę fiskalną pracującą w trybie online należy zwrócić uwagę na to czyni jest zbyt skomplikowana w działaniu. Nawet jeśli rozbudowana ilość funkcji jest dla nas dużą zaletą to w przypadku codziennej pracy część opcji zwyczajnie nie będzie używana. Dla pracownika, który musi obsłużyć wielu klientów w bardzo krótkim czasie przydaje się zwłaszcza łatwość i szybkość obsługi. Inne kwestie schodzą na dalszy plan.

Renoma producenta

Jeśli chcemy liczyć na długą i bezawaryjną pracę urządzenia to należy wybierać tylko sprawdzonych i renomowanych producentów. Kupując konkretny model warto też sprawdzić dostępne opinie oraz dowiedzieć się więcej na temat procedur serwisowych, a także jak wyglądają przeglądy okresowe. Czy w przypadku awarii możemy liczyć na szybką naprawę? Jak wygląda dostęp do części zapasowych i akcesoriów? Warto poznać odpowiedzi na te pytania, aby nie być zaskoczonym w momencie w którym spotka nas nieprzyjemna sytuacja.

Sprawdzone marki takich urządzeń można zakupić na stronie internetowej https://www.escsa.pl/sklep/drukarki-fiskalne-online.html.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments