Droga do bogactwa – 10 książek, które mogą odmienić Twoje życie

Czy jesteś gotowy by sięgnąć po bogactwo? Znajduje się ono na wyciągnięcie ręki - trzeba tylko popracować, by to osiągnąć!

14661

Wiedza to klucz do potęgi i bogactwa. Z kolei nauka trwa całe życie. Dlatego na każdym etapie kariery i rozwoju, niezależnie od wieku, należy sięgać po książki. Teraz, gdy sytuacja wymaga pozostania w domu, powinno być łatwiej znaleźć kilka godzin, które można poświęcić na lekturę. A z poniżej przedstawionymi pozycjami zdecydowanie warto się zapoznać, by dowiedzieć się, jaka jest droga do bogactwa.

Droga do bogactwa – 10 przydatnych książek

Oto 10 książek, które pomogą Ci poznać podstawowe sposoby i rady, jak się wzbogacić i osiągnąć niezależność finansową.

Bogate życie – Beau Henderson

Bogate życie - Beau HendersonWiększość ludzi ma problem by jednocześnie dobrze gospodarować pieniędzmi oraz prowadzić życie, które ich satysfakcjonuje. Doradca finansowy oraz certyfikowany trener sukcesu Beau Henderson przedstawia nowy pogląd na kwestię budowania majątku i inwestowania. Wyjaśnia czym są pieniądze, przedstawia ich wpływ na różne sfery życia, w tym na zdrowie, relacje z innymi ludźmi i działalność biznesową.

Twój obecny stan finansów nie ma znaczenia. W każdej sytuacji możesz zdecydować się na dziesięć inwestycji i zastosować główną zasadę, którą opisuje Beau Henderson – aby w ten sposób podnieść swoje finansowe IQ i wejść na ścieżkę prowadzącą do prawdziwego bogactwa. Co ważne, wcale nie jest to tak skomplikowane, jak się wydaje.

W książce Bogate życie zostają omówione następujące kwestie:

 • Jak mądrze gospodarować swoim majątkiem i stworzyć sobie warunki sprzyjające osiągnięciu sukcesu?
 • Jak wyrysować mapę myśli dotyczącą inwestowania, by znaleźć się wśród 5% najbogatszych?
 • Jaki wpływ mają pieniądze na nasze relacje międzyludzkie?
 • Jak przestać powtarzać te same błędy?
 • Jak stworzyć portfel inwestycyjny, który umożliwi nam osiągnięcie prawdziwego bogactwa?
 • Jakie zależności występują między pieniędzmi a naszym stanem zdrowia?
 • Jak osiągnąć spokój ducha?

Książka Bogate życie dostępna jest w księgarni Maklerska. Nie możesz przejść obok niej obojętnie.

Droga do finansowej wolności – Bodo Schäfer

Droga do finansowej wolności

Czy problemy finansowe spędzają Ci sen z powiek? Ta książka ukazuje drogę do dobrobytu, wolności i finansowego zabezpieczenia – dostępną dla każdego. Bodo Schäfer odkrywa przed nami swoje sekrety budowania bogactwa oraz przedstawia jakże proste i skuteczne techniki czerpania zysków z inwestycji finansowych.

Z książki Droga do finansowej wolności dowiesz się jak:

 • Zarobić pierwszy milion w ciągu siedmiu lat
 • Niemalże natychmiast zwiększyć swoje dochody przez zastosowanie 11 niezwykle skutecznych metod
 • W krótkim czasie uzyskiwać co najmniej 12-procentowy zysk
 • Szybko pozbyć się długów i jednocześnie budować swój majątek
 • Efektywnie wykorzystywać lokaty pieniężne

Tak, jak każdej innej czynności, można się nauczyć osiągać dobrobyt – wystarczy poznać kilka kluczowych, podstawowych zasad.

Rady, których udziela Bodo Schäfer są bardzo konkretne, natomiast styl w jaki pisze zaskakująco lekki, dzięki czemu tę praktyczną wiedzę łatwo się przyswaja.

Droga do finansowej wolności to pozycja, którą możesz nabyć w księgarni Maklerska, a jej koszt to około 40 PLN.

Emerytura nie jest Ci potrzebna – Jacek Borowiak

To trzecia pozycja, w której poznasz, jak wygląda droga do bogactwa. Większość z nas nie ma problemów, by ciężko pracować za godne pieniądze. Dysponujemy wiedzą i umiejętnościami, umożliwiającymi ich zarabianie, jednak następnie najczęściej nie umiemy ich zatrzymać, a już na pewno nie potrafimy sprawić, by to one pracowały dla nas.

Emerytura nie jest Ci potrzebna - Jacek Borowiak

Czego możemy się dowiedzieć z książki Emerytura nie jest Ci potrzebna?

 • Dlaczego bez względu na to ile zarabiamy, wciąż mamy problemy finansowe
 • Jaki wpływ na majątek mają nasze typowe decyzje
 • Jak kilka prostych zmian, dotyczących wydawania pieniędzy, może przynieść pozytywne efekty, a nawet pozwolić żyć bez ciągłej walki o finanse
 • Jaka jest podstawowa wiedza finansowa i inwestycyjna, bez której nie osiągniemy pełnej wolności
 • Na czym polegają mechanizmy inwestycyjne, które pozwalają efektywnie budować majątek i dochód pasywny, by móc czerpać satysfakcję z życia
 • Jak analizować i tworzyć własne strategie inwestycyjne z wykorzystaniem funduszy inwestycyjnych
 • Jak kupić wiele (nawet 20!) nieruchomości na wynajem, gdy mamy zdolność kredytową tylko na jedną
 • Jak zgromadzić ponad 600 tysięcy złotych więcej od kogoś z taką samą pensją
 • Jak stworzyć sobie własną emeryturę w wysokości 3200 złotych miesięcznie

Jeśli też czujesz, że Emerytura nie jest Ci potrzebna, kup książkę Jacka Borowiaka.

Grasz swoimi pieniędzmi, czy pieniądze grają tobą? – Andrzej Fesnak

Grasz swoimi pieniędzmi, czy pieniądze grają tobą?

Andrzej Fesnak w 15 krótkich i wypełnionych konkretnymi przykładami rozdziałach radzi, często z dużym poczuciem humoru, nie tylko jak chronić, lecz także jak pomnażać swój majątek. Poradnik zawiera wiele szczegółowych i dość zaskakujących wyliczeń, które łączy pełna zapału narracja autora. Dzieli się on swoim doświadczeniem zgromadzonym w trakcie licznych prowadzonych przez siebie szkoleń z dziedziny finansów osobistych.

Poradnik Grasz swoimi pieniędzmi, czy pieniądze grają tobą? jest poświęcony zagadnieniom z dziedziny finansów. Autor łączy w nim doświadczenia doradcy finansowego, trenera, dziennikarza, wykładowcy uniwersyteckiego i biznesmena. Jego celem jest ułatwienie skutecznego zarządzania swoimi finansami. Jego charakterystycznymi cechami, jest opisywanie wszystkich skomplikowanych spraw w bardzo prosty sposób, mnogość ukazanych konkretnych przykładów oraz zabawne anegdoty na początku każdego rozdziału.

Książka Grasz swoimi pieniędzmi, czy pieniądze grają tobą? dostępna jest w księgarnii Maklerska. Sprawdź!

Jednominutowy milioner – Mark Victor Hansen, Robert G. Allen

Czy chciałbyś poznać tajemnicę pozwalającą osiągnąć zarobki o jakich zawsze marzyłeś? Dwaj autorzy światowych bestsellerów, bazując na swoim wieloletnim doświadczeniu w nauczaniu ludzi sztuki osiągania niezwykłego bogactwa i sukcesu, ujawniają swoje sekrety, pomogli tysiącom ludzi zostać milionerami. Dziś Twoja kolej. Czy da się zarobić milion dolarów w ciągu zaledwie minuty? Odpowiedź może Cię zaskoczyć.

Jednominutowy milioner przedstawia całkowicie nową metodę “program milionera”, który może całkowicie odmienić Twoje życie, nauczając w jaki sposób:

 • Stworzyć bogactwo, posiadając na starcie niewiele
 • Wykorzystać dźwignię finansową do silnego pomnażania bogactwa
 • Pokonywać obawy, uniemożliwiające właściwą kontrolę ryzyka
 • Wykorzystywać “jednominutowe” nawyki w celu długoterminowego inwestowania, gromadzenia i pomnażania bogactwa

Jednominutowy milioner

Jednominutowy milioner to rewolucyjny sposób na osiągnięcie bogactwa, a jednocześnie znakomity program odkrywania samego siebie. To w zasadzie zarazem powieść i podręcznik biznesu, przemyślane w taki sposób, by odmienić życie czytelnika. Jej forma jest nowatorska – strony nieparzyste książki przedstawiają fikcyjną historię kobiety, która musi zarobić milion w ciągu 90 dni, inaczej na zawsze straci dwoje swoich dzieci. Natomiast na stronach parzystych znajdują się praktyczne i szczegółowo wyłożone strategie i techniki inwestycyjne, sprawdzające się w rzeczywistości. Znaleźć tam można ponad sto „minut milionera”, z których każda stanowi bezcenną lekcję ucząc konkretnych sposobów by osiągnąć bogactwo.

Bez względu na to, czy Twoim celem jest mniej niż milion dolarów, czy wielokrotnie więcej, zawsze można to osiągnąć, a nawet swój cel poprawić. Jednominutowy milioner ukazuje, jak to zrobić. Przeczytaj i pomyśl, czy to może być Twoja droga do bogactwa. A książkę nabędziesz w księgarni Maklerska za około 45 zł.

Milion w zasięgu ręki. Poradnik zarządzania finansami – Maciej Karsznia

Książka Macieja Karsznia to kolejna pozycja na liście książek, dzięki którym poznasz, jak wygląda droga do bogactwa. Wystarczy jedna sekunda na podjęcie decyzji o zostaniu milionerem. Co chciałbyś zrobić ze swoją fortuną? Bez względu na Twoje pobudki, ta książka pomoże Ci zdobyć spory kapitał na dobry początek.

Milion w zasięgu ręki

Pozycja Milion w zasięgu ręki. Poradnik zarządzania finansami jest efektem kilkunastu lat stałego zainteresowania rynkiem kapitałowym jej autora. Wciąż się on zmienia, powstają nowe instrumenty finansowe, coraz więcej ludzi zaczyna swoją przygodę z inwestowaniem i cały czas popełniają te same, podstawowe błędy. Zebrany w takich warunkach bagaż doświadczeń pozwolił na sformułowanie wniosków i metod, dzięki którym Ty unikniesz nieprzyjemnych potknięć i osiągniesz znaczący sukces na rynku finansowym.

Milion w zasięgu ręki charakteryzuje się na tle innych tytułów:

 • Prostym i zrozumiałym wyjaśnieniem skomplikowanych instrumentów finansowych
 • Przedstawia trzy skuteczne strategie inwestycyjne: Inwestowanie systematyczne, Strategię Darwina, Ucieczkę przed spadkami
 • Stosuje i wyjaśnia magię procentu składanego
 • W nieskomplikowany sposób wyjaśnia zasady działania funduszy inwestycyjnych
 • Prezentuje wiele wykresów, przykładów i przedstawia konkretne przypadki

Zaprszamy do lektury książki Milion w zasięgu ręki. Poradnik zarządzania finansami, którą nabędziesz online w księgarni Maklerska.

Myśl i bogać się – Napoleon Hill

Najpotężniejszym narzędziem jakie istnieje jest nasz umysł. Osiągnięcie sukcesu w dziedzinie finansów polega na trzech krokach:

 • Zwalczeniu swoich słabości
 • Zaplanowaniu swojego sukcesu
 • Zdobyciu fortuny

Myśl i bogać się - Napoleon Hill

Co sprawia, iż niektórzy ludzie całe swoje życie idą naprzód, rozwijają się i szczęśliwi zdobywają, a następnie pomnażają swoje bogactwo, podczas gdy inni stoją w miejscu? Co daje im ten ogromny zapał, którego innym brakuje? Co sprawia, że radzą sobie z problemami, odkrywając własną drogę, która pozwala im bezpiecznie przejść przez burzliwe momenty, realizować się i spełniać marzenia, a w tym samym momencie pozostali walczą i ponoszą klęskę? Odpowiedź jest prosta – to umiejętność myślenia i dążenia do sukcesu. Każdy z nas ją posiada i może z niej skorzystać, musi jednak wiedzieć jak to zrobić. Teraz ta tajemnica leży w zasięgu Twojej ręki.

Myśl i bogać się. Jak zrealizować ambicje i osiągnąć sukces to absolutna klasyka literatury motywującej. Zawarte w niej rady odmieniły już życie bardzo wielu ludzi. Przedstawia sprawdzoną i efektywną metodę przezwyciężenia wszystkich przeszkód, zrealizowania każdej ambicji i finalnie osiągnięcia sukcesu. Ukazuje:

 • Potęgę pragnienia i wiary w sukces
 • Znaczenie wiedzy i wyobraźni
 • Planowanie swojego rozwoju
 • Sztukę wytrwałości
 • Sposoby wykorzystania świadomości i podświadomości
 • Jak pokonywać przeszkody i obawy

Przeczytaj i dowiedz się, jaka jest droga do bogactwa. Książkę nabędziesz tutaj.

Pieniądze albo życie – Vicki Robin

Pieniądze albo życie - Vicki Robin

Od ponad 25 lat Pieniądze albo życie należą do zaszczytnego grona obowiązkowych lektur dla każdego, kto pragnie czerpać zyski i satysfakcję ze swojego zarządzania pieniędzmi. Setki tysięcy czytelników podążało już drogą wyznaczoną przez przedstawiony w niej program dziewięciu kroków, ucząc się pod przewodnictwem Vicki Robin, jak żyć w sposób bardziej świadomy i rozważny, by następnie w konsekwencji osiągnąć pełną finansową niezależność.

Bez względu na to, czy dopiero rozpoczynasz swoją karierę zawodową czy już nieuchronnie zmierzasz ku emeryturze, książka Pieniądze albo życie wskaże Ci właściwy kierunek postępowania:

 • Jak wyjść z długów i powiększać swoje oszczędności
 • Jak oszczędzać dzięki przemyślanym nawykom zamiast na ścisłej kontroli budżetu
 • Jak uporządkować swoje życie, usunąć z niego niepotrzebne elementy, które są jedynie przeszkodami na drodze do sukcesu
 • Jak inwestować swoje oszczędności w sposób generujący zysk i zapewniający regularne, satysfakcjonujące dochody

Kiedy zdobędziesz pełnię kontroli nad swoimi pieniędzmi, staniesz się niezależny finansowo i zamiast zapracowywać się na śmierć będziesz mógł rzeczywiście zacząć zarabiać na życie, co więcej takie, które sprawi znacznie większą radość i spełnienie niż dotychczas.

Przekonaj się, jak to zrobić dzięki lekturze książki Pieniądze albo życie, którą nabędziesz w księgarni online.

Tajniki zarządzania pieniędzmi – Brian Tracy

Temat pieniędzy zawsze pobudza do myślenia, wywołuje wielkie emocje, a nawet potrafi dzielić ludzi na całym świecie. Do tej pory napisano niezliczoną ilość książek, artykułów czy postów na blogach oraz wygłoszono niepoliczalną ilość przemów i wykładów poruszających takie kwestie jak: czym są pieniądze, jak je zarabiać i wydawać oraz kto posiada ich najwięcej, etc. Niemniej wciąż przeciętny człowiek, pomimo nieustannej koncentracji na tym zagadnieniu, odczuwa głównie jedno – dezorientację.

Autor światowych bestsellerów i konsultant biznesowy Brian Tracy w tej książce, jak sama nazwa wskazuje, wprowadza w tajniki zarządzania pieniędzmi, wielokrotnie sprawdzane i testowane w praktyce. Wystarczy przestudiować idee opisane w tej pozycji, a następnie zastosować je we własnej działalności biznesowej, by także odnieść finansowy sukces.

Tajniki zarządzania pieniędzmi - Brian Tracy

Dzięki tej książce poznasz tajniki:

 • Wydawania pieniędzy
 • Długu – dowiesz się jak go pozbyć i żyć bez niego
 • Generowania dochodów
 • Tworzenia bogactwa
 • Inwestowania i pomnażania majątku
 • Ochrony majątku

Brian Tracy zajmuje się w książce Tajniki zarządzania pieniędzmi zarówno faktami, jak i mitami dotyczącymi pieniędzy. Jego celem jest raz na zawsze skończyć z dezorientacją w kwestii finansów i zaprezentować tajniki umożliwiające każdemu człowiekowi odnalezienie swojej ścieżki do bogactwa i szczęścia.

Możesz odnaleźć swoją ścieżkę dzięki książce Briana Tracy, która dostępna jest w księgarnii Maklerska za około 40 zł.

Kto zabiera Twoje pieniądze? – Robert T. Kiyosaki, Sharon L. Lechter

To ostatni tytuł przedstawiający, czym jest droga do bogactwa. Oto książka przeznaczona dla osób, które pragną mieć kontrolę nad swoimi pieniędzmi. Jeśli chcesz osiągać regularne duże zyski musisz wprowadzić swoje pieniądze w ruch, zamiast zamrażać je na koncie, czy lokacie. Sugeruje by nie słuchać doradców, którzy uważają, że powinieneś gromadzić swój kapitał i inwestować długoterminowo. Oni zarabiają na tego typu transakcjach, lecz Ty niekoniecznie.

Kto zabiera Twoje pieniądze? Robert Kiyosaki

W tym wypadku autorzy nie mówią dokładnie co masz robić, aby stać się bogatym, sugerują jedynie kierunki działań. Zaproponowane są ćwiczenia, które uzmysłowią Ci, gdzie obecnie jesteś, jakie masz podejście do pieniędzy oraz jak je zmienić na lepsze. Jednak cel, wartość i sukces jaki jesteś w stanie osiągnąć, zależy od każdego z nas indywidualnie. Czy jesteś gotowy by sięgnąć po bogactwo? Znajduje się ono na wyciągnięcie ręki, trzeba tylko popracować, by to osiągnąć – nauczyć się kiedy wejść na rynek, następnie w którym momencie z niego wyjść, zabierając z parkietu pieniądze zamiast je tracić.

Robert T. Kiyosaki oraz Sharon L. Lechter bardzo trafnie i jasno formułują swoje myśli. Dzielą się swoim doświadczeniem, proponują siedem sposobów znalezienia świetnej inwestycji, gdy rynek znajduje się w dobrej lub złej kondycji. Pokazują, że należy być zdyscyplinowanym i postępować zgodnie ze swoimi zasadami, właśnie wtedy osiąga się przewagę nad konkurencją.

Książkę Kto zabiera Twoje pieniądze? kupisz w internetowej księgani Maklerska. Szczegóły znajdziesz tutaj.

Droga do bogactwa – podsumowanie przydatnej literatury

Książki do nauki, czym jest droga do bogacta, to również inwestycja. W wiedzę i w siebie. Jeśli poprawi ona wynki naszych działań, usprawni inwestowanie i oszczędzanie lub sprawi, że podejście do życia i pieniędzy będzie wywoływało mniejszy stres, to jest to inwestycja najlepsza z możliwych.

Do niektórych tytułów warto wracać wielokrotnie, ponieważ za każdym razem można z nich wyciągnąć coś nowego, bardzo przydatnego w aktualnej sytuacji. Zdecydowanie każdy powinien się z powyższymi tytułami w wolnym czasie zapoznać. A listę oczywiście z czasem należy uzupełniać o kolejne propozycje. Życzymy udanej lektury!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments