Bezpieczne pożyczanie przez internet – o czym należy pamiętać?

893
gotówka przez internet

Uzyskanie dodatkowej gotówki drogą internetową nie stanowi dziś większego problemu. Dowód osobisty, aktywne konto w banku i telefon komórkowy – to w zupełności nam wystarczy, aby uzyskać pożyczkę przez internet. Zanim jednak zdecydujemy się pożyczyć pieniądze w ten sposób, warto poznać kilka podstawowych zasad, którymi warto się kierować.

Pożyczka na dowód online czy kredyt przez internet bez wychodzenia z domu – takie slogany bardzo często przewijają się w reklamach pożyczek czy kredytów. W dzisiejszych czasach uzyskanie pożyczki przez internet nie jest specjalnie skomplikowane, a ponadto dostępne jest za pośrednictwem coraz większej liczby instytucji finansowych. Na co należy zwrócić uwagę, decydując się na taką opcję?

Kredyt online w banku czy pożyczka pozabankowa przez internet?

W przypadku gdy zamierzamy pożyczyć bankowy kredyt przez internet, musimy posiadać odpowiednio dobrą zdolność oraz historię kredytową. Banki najchętniej udzielają tego rodzaju finansowania osobom, które znajdują się już w gronie ich stałych klientów. A więc są to osoby, które brały już jakiś kredyt w banku, posiadają kartę kredytową, czy korzystały z opcji zakupów ratalnych. Jeszcze lepiej, gdy posiadamy w danym banku rachunek bankowy. Wówczas mamy duże szanse uzyskania takiego kredytu, bez przedstawiania dodatkowych zaświadczeń o dochodach czy zatrudnieniu. Wystarczy wówczas wyrazić zgodę na weryfikację rachunku bankowego w celu określenia zdolności kredytowej lub przesłać wyciąg z konta. Kredyt online w banku dostępny jest wyłącznie dla osób, które posiadają pozytywną historię kredytową w bazach BIK (Biuro Informacji Kredytowej).

Które banki udzielają kredyty online, w 100% bez wychodzenia z domu?

Większość z nich znajdziemy za pośrednictwem ogólnodostępnych porównywarek finansowych jak np. GoPozyczka.pl , które gromadzą na swoich stronach wiele różnych sprawdzonych instytucji finansowych, specjalizujących się w udzielaniu pożyczki online.

Pożyczki pozabankowe udzielane w ratach miesięcznych mogą okazać się dobrą alternatywą dla kilku różnych grup osób:

  • którym bank odmówił udzielenia kredytu, a które szukają innej alternatywy,
  • które poszukują szybkiego zastrzyku gotówki bez zbędnych formalności,
  • mają zbyt niską zdolność kredytową, aby otrzymać kredyt w banku.

Firmy udzielające pożyczki pozabankowe również weryfikują bazy BIK

W firmie pożyczkowej mamy szansę uzyskania pożyczki, nawet jeśli w banku otrzymaliśmy odmowną decyzję kredytową. Musimy jednak pamiętać o tym, że firmy pożyczkowe podobnie jak banki, również przeprowadzają weryfikację w bazach BIK. Podejmując decyzję o udzieleniu pożyczki, sprawdzają również ewentualne zadłużenia klienta widoczne z poziomu takich baz jak KRD (Krajowy Rejestr Długów), BIG Infomonitor czy ERIF. Oczywiście, opóźnienia w spłacie widoczne w bazie BIK nie muszą przekreślać naszych szans na uzyskanie pożyczki. Jeśli jednak poza takim opóźnieniem w spłacie rat kredytów, posiadamy również inne zadłużenia, to szanse na uzyskanie pożyczki pozabankowej będą bardzo znikome. Jedyną alternatywą w takiej sytuacji może okazać się jedynie pożyczka z gwarantem: https://www.gopozyczka.pl/pozyczki-dla-zadluzonych-z-gwarantem/.

Na co zwrócić uwagę pożyczają przez internet?

Zanim zdecydujemy się na konkretną ofertę pożyczki, warto zaznajomić się przynajmniej z kilkoma różnymi propozycjami pożyczek. Warto przeczytać opinie na temat poszczególnych firm, które bez przeszkód znajdziemy na ogólnodostępnych forach internetowych czy blogach. Bardzo ważne jest również przeprowadzenie weryfikacji kosztów pożyczki online. Tutaj jednak będziemy mieli bardzo ułatwione zadanie, ponieważ wysokość raty miesięcznej czy wysokość prowizji i RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania) możemy poznać jeszcze zanim zdecydujemy się na złożenie wniosku o pożyczkę. Wystarczy wykorzystać do tego celu kalkulatory pożyczkowe, które dostępne są na większości stron internetowych zarówno firm pożyczkowych, jak i banków.

Co jest potrzebne do uzyskania pożyczki online?

Starając się o kredyt czy pożyczkę internetową, należy posiadać dowód tożsamości, aktywny konto bankowe oraz telefon komórkowy. W przypadku ofert bankowych coraz częstsze zastosowanie znajduje smartfon, który pełni dodatkową funkcję w procesie weryfikacji klienta. Najlepszym tego przykładem może być pożyczka na selfie w Alior Banku, w przypadku której dużą rolę odgrywa zastosowanie biometrii bankowej.

Coraz rzadziej wymagane są natomiast dodatkowe zaświadczenia o dochodach czy zatrudnieniu. Ocena zdolności kredytowej najczęściej bazuje na weryfikacji rachunku bankowego należącego do klienta. Może się ona odbyć z udziałem specjalnej aplikacji lub przez wygenerowanie wyciągu z rachunku bankowego.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments