Dzień Inwestora Indywidualnego

Dlaczego warto korzystać z mobilnych aplikacji finansowych?

Udostępnij

aplikacje mobilneSmartfon to narzędzie, z którym większość z nas się w zasadzie nie rozstaje. Mamy go zawsze przy sobie i coraz częściej służy nam nie tylko do utrzymywania kontaktu ze światem, ale też do pracy, nauki i organizowania naszego codziennego życia. Pozwala monitorować wiele jego aspektów, również tych związanych z finansami. Rynek mobilnych aplikacji finansowych bardzo prężnie się rozwija. Są one wszechstronne i można za ich pomocą zarządzać pieniędzmi na wielu poziomach. Kontrolować wydatki, monitorować plan oszczędzania, tworzyć listy zakupowe, czy nawet inwestować. Możemy z nimi zaoszczędzić pieniądze, budować poduszkę finansową i pomnażać nasz majątek. Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, jak jest to ważne. Warto więc korzystać z narzędzi, która znacznie to ułatwiają.

Kontroluj na bieżąco swoje finanse

Finanse to taki element życia, który należy bezwzględnie kontrolować. Zacznijmy więc od narzędzi, które pozwolą nam monitorować nasze wydatki. Często zdarza się, że pieniądze dosłownie przeciekają nam przez palce. Nie tylko nie możemy zbudować żadnych oszczędności, ale wręcz nie starcza nam środków od przysłowiowego „pierwszego do pierwszego”. W takiej sytuacji należy bardzo dokładnie przyjrzeć się każdemu wydatkowi i znaleźć taką ich kategorię, z której możemy całkowicie lub częściowo zrezygnować. Możemy do tego wykorzystać mobilną aplikację naszego banku, ale nie każda jest odpowiednio rozbudowana. O wiele lepiej sprawdzi się aplikacja Wallet, która łączy w sobie funkcje kilku aplikacji. Pozwala kontrolować wydatki, tworzyć listy zakupowe, cele oszczędnościowe, a nawet oferuje pomoc w spłacie długów. Za jej pomocą możemy zarządzać właściwie każdym elementem naszych finansów.

Kontroli wydatków służy też narzędzie Pan Paragon. Jest prostsze i posiada mniej funkcji, ale świetnie sprawdza się w zadaniu, do którego zostało stworzone. Za jego pomocą zrobimy zdjęcie każdemu paragonowi, który następnie zostanie zapisany w bazie wraz z odpowiednim komentarzem i przyporządkowany do odpowiedniej kategorii. Po paru tygodniach zbierania paragonów, można poddać je analizie. Aplikację Pan Paragon można wykorzystać też jako miejsce do przechowywania ważnych paragonów, np. dla celów gwarancji.

Inwestuj gdziekolwiek jesteś

Mobilne aplikacje finansowe powinny być też wykorzystywane przez inwestorów. Każdy kto inwestuje swoje pieniądze wie, jak ważny jest czas reakcji i podejmowanie odpowiednich decyzji w dobrym momencie. Teraz jest to o wiele łatwiejsze, bo zawsze i wszędzie możemy korzystać z aplikacji mobilnych. Za ich pomocą możemy nie tylko obstawiać zakłady u bukmachera PZBuk, ale też kupować surowce, akcje, czy kryptowaluty i na żywo obserwować sytuację na rynku.

Inwestorzy działający na polskiej Giełdzie Papierów Wartościowych muszą posiadać aplikację GPW. Daje ona dostęp do bieżących notowań, danych historycznych, a także wszelkich informacji dotyczących każdej spółki, by można było podejmować decyzje w oparciu o jak najszersze dane. Możemy też śledzić swoje własne inwestycje i sprawdzać ich aktualną sytuację. Dostęp do giełd światowych otrzymujemy za pomocą aplikacji Notowania Mobilne 3. Sprawdzimy w niej notowania na żywo, statystyki i analizy.

Kupować akcje możemy z kolei za pomocą aplikacji Robinhood. Wyróżnia się ona niskimi prowizjami i możliwością inwestowania nawet niewielkich kwot. Jeśli skupiamy się na rynku kryptowalut, to na pewno warto zaznajomić się z aplikacją Coinbase, a także Binance – narzędziem do inwestowania na największej giełdzie krypto na świecie.

Najnowsze

Zobacz również