Zespół Deftones wprowadza do swojej oferty nowy produkt. Chodzi o… marihuanę.

Deftones sprzedaje marihuanę

Na rynku muzycznym od lat widać ciekawy trend. Zespoły przedają swoim fanom koszulki czy inne gadżety ze swoim logiem. Od pewnego czasu do tego zestawu doszły używki np. piwa czy whiskey.

Co ciekawe, zespół Deftones poszedł już jednak o krok dalej. Wraz z kalifornijską firmą Golden Barn wprowadza na rynek własną marihuanę nazwaną The Passenger Box.

Zespół napisał w swoim oświadczeniu:

Przez całą naszą karierę naszą misją było dawać fanom produkty najwyższej jakości. Czy to muzyka, piwo, tequila, dokładaliśmy starań, żeby wydawać na rynek produkt dokładnie przez nas przebadany. Kolejnym, oczywistym krokiem jest cannabis.

Prezentację boksu, który wyglądem nawiązuje do kultowego albumu „White Pony” grupy, przeprowadził gitarzysta Stephen Carpenter, który opowiedział, jakie produkty znajdziemy w środku i czym się one charakteryzują.

Zespół Deftones pochodzi z Sacramento. Został założony w 1988 roku. Na początku lat 90. muzycy zostali dostrzeżeni przez agentów firmy A&R. Od tego czasu rozpoczęła się ich światowa kariera. Początkowo grali jako support przed takimi formacjami jak KoRn, Coal Chamber, L7 czy Ozzy Osbourne.

Używki od muzyków

W 2018 r. swoje whiskey wypuściła na rynek Metallica.

 Nie przywaliliśmy naklejki Metalliki na średniej jakości whiskey – napisali wtedy muzycy. – Pracowaliśmy nad tym trunkiem kilka ostatnich lat. Uczestniczyliśmy we wszystkich procesach powstawania tego wspaniałego napoju.

Z kolei swoje piwo posiada zespół Iron Maiden. „Trooper” to piwo górnej fermentacji inspirowane jednym z najsłynniejszych metalowych utworów zespołu. „Trooper” jest najszybciej sprzedającą się marką w browarze Robinsons. Etykietę zdobi Eddie the Head, maskotka Iron Maiden

Jestem długoletnim fanem tradycyjnego, angielskiego piwa. Myślałem, że umarłem i poszedłem do nieba, kiedy zaproponowano nam stworzenie własnego piwa – stwierdził Bruce Dickinson, wokalista grupy, gdy wspominał początki prac nad trunkiem.

Z kolei polski zespół metalowy Behemoth wypuścił na rynek własną kawę i… karmę dla psów. Oczywiście wszystko odbyło się w dość kontrowersyjnych okolicznościach.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments