Czwarta fala będzie bardzo ciężka – mówi senator KO

0
Covid-19

Senator KO Agnieszka Gorgoń-Komor jest zadania, że czwarta fala COVID-19 wcale nie będzie dużo lżejsza od poprzednich. – Nie jesteśmy systemowo przygotowani do czwartej fali zakażeń koronawirusem – powiedziała w TOK FM. Poza pełnieniem funkcji senatora jest równocześnie lekarką ze szpitala w Bielsku-Białej.

Czwarta fala

Jesienna i zarazem czwarta fala pandemii ma być mniej groźna od poprzednich. Tak uważają eksperci i politycy z PiS. Rząd ponadto zapewnia, że jesteśmy jako kraj na nią gotowi. Jednak opozycja ma spore wątpliwości.

– Mentalnie jest słabo. Po trzeciej fali power w medykach umarł. Wszyscy pracowaliśmy bardzo ciężko, a rząd nas zróżnicował. Jednym wypłacił dodatki covidowe, innym nie – powiedziała w magazynie „EKG” w TOK FM Agnieszka Gorgoń-Komor, senator Platformy Obywatelskiej, a jednocześnie lekarka ze szpitala w Bielsku-Białej.

Jej zdaniem nowa fala dotknie niezaszczepionych.

Bo chorować będą niezaszczepieni. Z mojego doświadczenia pracy na oddziale covidowym, to ciężko chorują osoby, które unikały szczepienia. Oczywiście, po przyjęciu wakcyny zdarzają się infekcje, ale ich przebieg jest lekki, objawy są para-grypowe – dodała.

Rząd też źle przygotowuje się na najgorszy scenariusz. Przynajmniej tak uważa senator z KO.

Żadnych przygotowań nie ma. Ten sprzęt jest zdeponowany i umiemy go obsługiwać, bo mieliśmy krótkie szkolenie online z panią, albo już wiedzieliśmy to wcześniej z YouTube – mówiła Gorgoń-Komor.

W czasie rozmowy wspominała też początki walki z pandemią.

– Gdy stawaliśmy się oddziałem covidowym, mieliśmy jeden stary respirator. Musiałam monitować w tej sprawie. Ileś osób straciło życie, bo nie było do czego ich podłączyć? Odsyłaliśmy pacjentów do szpitali tymczasowych, a tam był sprzęt, ale nie było personelu. Z czasem ta współpraca zaczęła się układać, ale nie dzięki politykom, czy dyrektorom, ale przez nasze prywatne kontakty. Tak udało nam się wypracować procedury, jak zajmować się pacjentami – zdradziła kulisy walki z pandemią lekarka.

Politycy PiS przyznają, że planują już tylko lokalne lockdowny. Obostrzenia będą też obowiązywać tylko w regionach, gdzie występuje niska wyszczepialność.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments