Co to znaczy outsourcing księgowości?

242

Zakładając nową działalność gospodarczą stajemy przed dylematem: Jaką obsługę księgową wybrać? Czy prowadzić ją samodzielnie, czy powierzyć to zadanie profesjonalistom? Samodzielna obsługa księgowości to duża oszczędność, ale i ryzyko, ponieważ brak kompetencji w tym zakresie może sprowadzić na nas ogromne problemy. Stworzenie wewnętrznego działu księgowego to z kolei wysokie koszta. Najlepszym wyjściem z sytuacji jest w tym przypadku outsourcing księgowy, czyli nawiązanie współpracy z niezależnym biurem rachunkowym, które realizuje usługi księgowe w trybie zdalnym. To idealny kompromis, który z jednej strony zapewnia nam fachową obsługę księgową, a z drugiej – nie obciąża nas z tego tytułu wysokimi kosztami.

Na czym dokładnie polega outsourcing księgowości?

Outsourcing księgowości prowadzony przez BPION oznacza oddelegowanie wszelkich obowiązków związanych z obsługą procesów księgowych w danej firmie. Biuro rachunkowe, z którym podpiszemy umowę, zajmie się więc wszystkim, co wchodzi w skład rozliczeń finansowych: prowadzeniem ewidencji zawartych transakcji, wyliczaniem wynagrodzeń i innych świadczeń dla pracowników, sporządzaniem sprawozdań, wycenianiem pasywów i aktywów, a także przygotowywaniem i składaniem we właściwych urzędach stosownych deklaracji podatkowych. Do obowiązków takiego biura należeć też będzie przechowywanie dokumentacji, zarówno w wersji elektronicznej, jak i papierowej, nie musimy się więc martwić nawet jej archiwizacją. Kompleksowy outsourcing księgowości to bez wątpienia duże odciążenie dla przedsiębiorców – stąd jego ogromna popularność.

Kiedy warto skorzystać z outsourcingu księgowości?

Outsourcing od BPION to wygodne i praktyczne rozwiązanie, po które warto sięgnąć zwłaszcza wtedy, gdy chcemy poszukać oszczędności w funkcjonowaniu firmy. Oddelegowanie zewnętrznemu podwykonawcy wszystkich obowiązków związanych z obsługą księgową umożliwi nam rezygnację z utrzymywania wewnętrznego działu księgowości, co znacznie odciąży budżet i pozwoli zainwestować więcej środków w tzw. core business, czyli główny obszar działalności przedsiębiorstwa. Pomyśleć o tym powinny więc przede wszystkim początkujące firmy, których budżet na starcie jest dość ograniczony, a inwestycje w rozwój – kluczowe.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments