Google rozwija centra chmurowe w Warszawie i we Wrocławiu

0

Google rozwija biuro we Wrocławiu, które będzie pomagać wdrażać chmurę obliczeniową klientom Google Cloud w całej Europie, podał koncern. Firma rozbudowuje też swoje centrum inżynieryjne w Warszawie i jeszcze tej wiosny otworzy pierwszy w Polsce ośrodek przetwarzania danych Google Cloud.

„W ramach rozwoju biura we Wrocławiu, Google uruchamia w nim nowy zespół technologiczny, który będzie odpowiedzialny za wdrażanie usług chmury obliczeniowej Google dla największych klientów firmy w Polsce i Europie. Zatrudnienie znajdą tu inżynierowie i inżynierki specjalizujący się w tej technologii oraz osoby z doświadczeniem w projektowaniu i wdrażaniu takich projektów. Rozwój wrocławskiego biura to część trwających, znaczących inwestycji Google w Polsce” – czytamy w komunikacie.

Firma rozbudowuje też swoje centrum inżynieryjne w Warszawie i jeszcze tej wiosny otworzy pierwszy w Polsce ośrodek przetwarzania danych Google Cloud, podano także.

Wrocław, według zapowiedzi Google, stanie się główną lokalizacją dla nowo utworzonego zespołu ds. chmury obliczeniowej. Zatrudnieni we wrocławskim biurze specjaliści i specjalistki będą odpowiedzialni za przeprowadzanie kompleksowych projektów wdrażania technologii chmury obliczeniowej Google w przedsiębiorstwach z całej Europy. Poza zatrudnieniem nowych osób Google będzie też współpracował z innymi firmami obecnymi już we Wrocławiu, by tworzyć kolejne miejsca pracy oraz korzystać z wiedzy i doświadczenia najlepszych ekspertów, zaznaczono.

„Wrocław to międzynarodowe, dynamicznie rozwijające się miasto i trzecie co do wielkości centrum edukacyjne w Polsce. Mamy aż 24 uczelnie wyższe, które rocznie szkolą ponad 30 tys. absolwentów, w tym ok. 10 tys. w dziedzinie ekonomii, informatyki oraz inżynierii. Wrocław jest znany z tego, że skupia świetnych absolwentów i absolwentki kierunków informatycznych, dzięki czemu przyciąga najlepszych globalnych inwestorów, w tym Google, którzy zakładają tu swoje centra badawczo rozwojowe lub informatyczne. Technologia chmury obliczeniowej to obecnie najszybciej rozwijający się segment w sektorze IT, dlatego chcemy rozwijać ją z najlepszymi ekspertami; nie mamy wątpliwości, że znajdziemy ich właśnie we Wrocławiu” – powiedział szef biura Google we Wrocławiu Witold Wójtowicz, cytowany w komunikacie.

Biuro we Wrocławiu zostało otwarte w 2007 roku i obecnie zatrudnia około 100 pracowników.

„Inwestycja we Wrocławiu poprzedza zbliżające się otwarcie pierwszego w Europie Środowo- Wschodniej regionu Google Cloud w Warszawie, czyli ośrodka przetwarzania danych, który umożliwi polskim firmom jeszcze łatwiejsze, wydajniejsze i bezpieczniejsze korzystanie z technologii chmurowych” – podsumowano w informacji.

Google jest globalnym liderem technologicznym, skupiającym się na dostarczaniu rozwiązań, które ułatwiają dostęp do informacji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments