VWFS uruchomił w Warszawie swój pierwszy na świecie salon aut używanych

323

Z początkiem marca w Polsce ruszył pierwszy na świecie salon aut używanych VWFS Store pod marką Volkswagen Financial Services (VWFS), podała firma. Projekt działa jednocześnie w formie platformy online oraz stacjonarnego autosalonu w Warszawie.

To jedyny na świecie punkt sprzedaży tej firmy, która działa w 51 krajach. Oferta obejmuje poleasingowe samochody marek Volkswagen, Audi, Škoda, SEAT oraz Porsche, sprawdzone pod względem technicznym, z pewną historią i roczną gwarancją, a przy tym dostępne w rozsądnych ratach kredytu i leasingu, podano.

„Polacy kochają samochody, a ich wybór często pada na używane auta z Grupy Volkswagen. Chcemy klientom zaoferować pewne, pochodzące z krajowej sprzedaży i sprawdzone samochody po leasingu. Dzięki temu możemy podnosić poziom bezpieczeństwa i odmładzać park pojazdów na polskich drogach” – powiedział prezes Volkswagen Financial Services Polska Mikołaj Woźniak, cytowany w komunikacie.

Jak wyjaśnił, nowo otwarty salon jest uzupełnieniem oferty kierowanej do klientów w Polsce w ramach programów samochodów używanych Grupy – można w nim nabyć auta, które nie zostały zakupione przez sieć dealerską i dotychczas były sprzedawane przez niezależnych dealerów i komisy.

„VWFS Store oferuje młode, używane, sprawdzone samochody poleasingowe z pewną historią zupełnie nowej grupie klientów. Naszym nadrzędnym celem jest budowanie z nimi długoterminowych relacji, które dają możliwość zaoferowania klientom pełnego wachlarza produktów i usług Grupy Volkswagen” – podkreślił prezes VWFS.

Wszystkie samochody w Volkswagen Financial Services Store są dostępne w ratach kredytu i leasingu Autonomia.

Jak zaznaczono, zarówno na stronie internetowej store.vwfs.pl, jak i w stacjonarnym VWFS Store wszystkie rozwiązania i procedury zostały zastosowane zgodnie z potrzebami osób poszukujących używanych samochodów. Każde auto można obejrzeć w środku i na zewnątrz w trybie 360 stopni, powiększając detale. Komplet informacji o samochodzie i warunkach finansowych jest łatwo dostępny, podobnie jak kontakt z doradcą w przypadku pytań czy oczekiwań ze strony klientów. Raty na każdy samochód można samodzielnie i zdalnie wyliczyć na kalkulatorach online. Auta z oferty VWFS Store są też wystawione na otomoto.pl, najpopularniejszym obecnie portalu z używanymi samochodami.

„Około stu samochodów – z czterystu, które docelowo obejmie oferta online – można od ręki obejrzeć w VWFS Store i na przyległym parkingu przy ul. Łopuszańskiej 36 w Warszawie. Nasze auta są poleasingowe i w bardzo dobrym stanie. Mają pewną historię, oryginalne przebiegi, pełną dokumentację, serwisowanie w ASO, są także sprawdzone przed sprzedażą w stacji kontroli pojazdów i otrzymują roczną gwarancję. To daje klientom pełne bezpieczeństwo takiego zakupu” – powiedział manager salonu VWFS Store w Warszawie Jakub Rosłon.

Na miejscu można też ubezpieczyć samochód i dokupić pakiet przeglądów serwisowych. Jeżeli w VWFS Store nie byłoby pojazdu spełniającego oczekiwania klienta, doradcy będą poszukiwali takiego auta w salonach dealerskich Grupy Volkswagen.

Jak wskazano, otwarcie pierwszego na świecie salonu sprzedaży samochodów poleasingowych pod własną marką Volkswagen Financial Services Store to pomysł polskiego VWFS.

Z badania „Portfele Polaków pod lupą” przeprowadzonego na zlecenie Volkswagen Financial Services w listopadzie ub. roku wynika, że 46% ankietowanych w ciągu najbliższych 12 miesięcy planuje zakup samochodu. W tej liczbie 58% sięgnie po pojazd używany, a pozostali po nowy.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments