„Cyberpunk 2077” miał być najlepszą grą, jaką kiedykolwiek stworzono. Jeśli ktoś jest zdania, że brzmiało to naiwnie, wystarczy dodać, że za produkcją stał CD Projekt, czyli firma, która wyprodukowała wcześniej bestsellerowego „Wiedźmina 3”. Właśnie dowiedzieliśmy się zaś, że Sony wycofuje „Cyberpunka 2077” ze sklepu PlayStation. Powód? Jakość produktu.

CD Projekt nie sprostał zadaniu?

CD Projekt stworzył trylogię „Wiedźmina”, z której największym hitem była część trzecia. Apetyt na „Cyberpunka 2077” w środowisku graczy był więc ogromny.

Problem polega na tym, że już początkiem tego roku zaczęliśmy dowiadywać się o problemach. Ponoć gra nie była dobrze przygotowana do uruchomienie jej na konsolach starszej generacji. Podobno odnajdywano w niej wiele błędów, co w efekcie doprowadziło do tego, że w firmie wprowadzono tzw. crunch. Pracowników zmuszono do pracy siedem dni w tygodniu i to więcej niż 8 h na dobę.

W końcu jednak grę udało się dokończyć i wypuścić do sklepów. Tyle że okazało się, że produkt, jaki trafił do rąk graczy, nie był… właśnie, dokończony. W recenzjach i podcastach recenzenci wypominali twórcom, że w grze słabo działa system zapisu. Dochodziło nawet do tego, że gracze mogli przechodzić swoją postacią przez fizyczne przedmioty, od których ta powinna się odbić. Najgorzej sprawa wyglądała w kwestii konsol.

Sony: usuwany Cyberpunka!

„Zarząd CD Projekt SA z siedzibą w Warszawie przekazuje do publicznej wiadomości decyzję Sony Interactive Entertainment dotyczącą usunięcia do odwołania cyfrowej wersji gry Cyberpunk 2077 ze sprzedaży z PlayStation Store. Decyzja podjęta została po konsultacjach Spółki z przedstawicielami Sony Interactive Entertainment dotyczących umożliwienia realizacji zwrotu gry osobom, które zakupiły ją w wersji cyfrowej poprzez PlayStation Store i chciałyby dokonać jej zwrotu” – podano dziś w komunikacie producenta.

Jak dodaje spółka, „wszystkie dotychczas sprzedane poprzez PlayStation Store cyfrowe egzemplarze gry pozostają dostępne do użytkowania przez dotychczasowych nabywców”.

Co dziwne, wersje pudełkowe nadal będą dostępne w sprzedaży. „Gracze mogą niezmiennie nabywać pudełkową wersję gry w sprzedaży bezpośredniej lub wysyłkowej. Zarówno cyfrowe, jak i fizyczne kopie gry nieprzerwanie objęte będą wsparciem i otrzymywać będą przyszłe aktualizacje od spółki” – dodaje spółka.

W oczekiwaniu na poprawki

Ponoć grę czeka teraz seria poprawek. W poniedziałek rano na twitterowym profilu „Cyberpunka 2077″ pojawiło się oświadczenie CD Projektu. Firma przyznała, że zaczyna proces naprawienia swojego produktu. Pierwsze błędy ponoć już usunięto. W styczniu i lutym pojawić mają się dwa ważne patche.

Poprzedni artykułPo odejściu od kasy reklamacji nie uwzględniamy, ale czy na pewno?
Następny artykułPZU wypłaci rekordową dywidendę?
Redaktor naczelny serwisu PortfelPolaka.pl. Pasjonat gospodarki i przemian, jakie w niej zachodzą. Publicysta oraz promotor walut cyfrowych i technologii blockchain.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments