Cavatina Holding złożyła w KNF prospekt emisyjny w zw. z planowanym IPO

0
nieruchomości komercyjne

Cavatina Holding złożyła prospekt emisyjny w Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) w związku z planowaną ofertą publiczną akcji (IPO) i wejściem na rynek główny Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, podała spółka.

„Cavatina Holding buduje swoją pozycję na rynku od kilku lat, a za jej sukcesem stoją wiedza i wieloletnie doświadczenie osób, które założyły i zarządzają grupą. Stworzyliśmy unikatowy model biznesowy, który opiera się na konsekwentnym budowaniu rozległych kompetencji wewnątrz grupy. Samodzielnie zarządzamy wszystkimi kluczowymi elementami procesu inwestycyjnego, co pozwala nam, obok elastyczności względem klienta, ograniczać ryzyka i kumulować wysokie marże wewnątrz organizacji na każdym etapie realizacji i tym samym zwiększać rentowności biznesu całej grupy. W styczniu tego roku, emitując obligacje, zadebiutowaliśmy na rynku Catalyst, a wejście na główny parkiet to kolejny istotny krok w rozwoju, który zwiększa naszą rozpoznawalność i transparentność dla inwestorów” – powiedział prezes Rafał Malarz, cytowany w komunikacie.

Cavatina Holding jest aktualnie obecna w siedmiu miastach Polski: w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Wrocławiu, Gdańsku, Katowicach i Bielsku-Białej. Do dnia złożenia prospektu grupa zakończyła budowę dwunastu nieruchomości biurowych o łącznej powierzchni ponad 180 tys. m2, z czego pięć budynków biurowych o łącznej powierzchni ponad 80 tys. m2 zostało sprzedanych podmiotom zewnętrznym w transakcjach
o łącznej wartości przekraczającej 900 mln zł, a dodatkowe trzy nieruchomości o łącznej powierzchni ok. 60 tys. m2 zostały skomercjalizowane w co najmniej 75%, podano również.

W następnych latach grupa planuje realizację i zakończenie kolejnych projektów o łącznej powierzchni ponad 450 tys. m2. Kluczowym celem strategicznym grupy jest podwojenie portfela do poziomu 1 mln m2 do 2025 r.

„Aktualnie w Polsce w budowie jest najmniej powierzchni biurowej od ok. 5 lat. Prowadzone przez Cavatina Holding i planowane w najbliższym czasie do uruchomienia projekty będą oddawane do użytku w trakcie bardzo prawdopodobnej tzw. luki podażowej, która wynika z bardzo ostrożnego podejścia wielu deweloperów do nowych inwestycji w minionym 2020 roku. Dlatego zamierzamy dobrze wykorzystać tą sytuację, działamy zgodnie z założonym planem i konsekwentnie realizujemy nasze zamierzenia inwestycyjne” – dodał Malarz.

Cavatina Holding jest jednym z liderów rynku nieruchomości komercyjnych. Swoją działalność opiera wyłącznie na polskim kapitale i ma portfel projektów o powierzchni 0,5 mln m2, w realizacji do 2022 r. W styczniu 2021 r. Cavatina Holding zadebiutowała na rynku Catalyst.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments