Captor Therapeutics zadebiutuje na rynku głównym GPW w poniedziałek

370

Akcje Captor Therapeutics zadebiutują na rynku głównym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) w poniedziałek, 19 kwietnia, wynika z uchwały zarządu GPW.

„Zarząd giełdy postanawia wprowadzić z dniem 19 kwietnia 2021 r. do obrotu giełdowego na rynku podstawowym następujące akcje zwykłe na okaziciela spółki 'Captor Therapeutics’ S.A., o wartości nominalnej 0,1 zł każda” – czytamy w uchwale.

Wcześniej w kwietniu Captor Therapeutics informował, że uplasował wszystkie akcje oferowane w pierwotnej ofercie publicznej (IPO) po cenie maksymalnej 172 zł. Spółka pozyskała z emisji ok. 150 mln zł na finansowanie rozwoju projektów badawczych oraz platformy celowanej degradacji białek. Redukcja zapisów w transzy detalicznej wyniosła 91,7%.

Oferta publiczna Captor Therapeutics jest pierwszym europejskim IPO spółki specjalizującej się w odkrywaniu leków z wykorzystaniem celowanej degradacji białek (TPD).

Oferta publiczna spółki obejmowała 871 500 nowo emitowanych akcji oraz – ze względu na znaczny popyt wśród inwestorów – sprzedaż 198 000 akcji istniejących. Spółka oraz akcjonariusze sprzedający dokonali przydziału łącznie 1 069 500 akcji, a wartość oferty wyniosła ok. 184 mln zł.

Captor Therapeutics prowadzi obecnie pięć projektów badawczo-rozwojowych na etapie przedklinicznym (w tym trzy znajdują się już w fazie optymalizacji związku wiodącego) oraz trzy projekty ukierunkowane na rozwój platformy technologicznej. Najbardziej zaawansowane projekty badawczo-rozwojowe w obszarze rozwoju leków to: CT1 – ukierunkowany na raka wątrobowokomórkowego, CT2 – celujący w nowotwory układu krwionośnego i choroby autoimmunologiczne oraz CT3 – ukierunkowany na terapie przeciwnowotworowe, przede wszystkim raka płuc, raka piersi, szpiczaków mnogich oraz chłoniaków. Rozpoczęcie I fazy badań klinicznych projektów CT1, CT2 i CT3 planowane jest w 2023 r. Kolejne dwa projekty dotyczą: opracowania i rozwoju pierwszego w klasie kandydata na lek – małocząsteczkowego degradera w terapii raka jelita grubego (CT4) oraz zastosowania technologii celowanej degradacji białek w nieswoistym zapaleniu jelit, chorobie Crohna, terapii łuszczycy i reumatoidalnego zapalenia stawów (CT5). Spółka szacuje, że projekty CT4 i CT5 znajdą się w fazie I badań klinicznych między 2023 a 2025 r.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments