Bukmacherzy stawiają na Dudę

Andrzej Duda

Już w niedzielę wybierzemy nowego prezydenta. W II turze zmierzą się Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski. Niektórzy są zdania, że najlepszymi „sondażami” są zakłady bukmacherskie. Kto jest liderem na tego typu rynku?

Duda wygra II turę?

W I turze różnica pomiędzy dwoma politykami była znaczna. Duda wygrał aż 13 proc. różnicy nad Trzaskowskim. Tyle że mniej więcej tyle proc. wyborców poparło Szymona Hołownię, który co prawda startował w wyborach jako kandydat niezależny, ale przed II turą poparł już obecnego prezydenta Warszawy. Do tego można założyć, że za politykiem PO pójdą zwolennicy Roberta Biedronia czy Władysława Kosiniaka-Kamysza. Nie jest jasne, kogo woli elektorat Krzysztofa Bosaka z Konfederacji.

Powyższe to jednak tylko pozory, co udowadniają np. badania socjologów. Pokazują one, że elektorat Biedronia zagłosuje bardziej na Dudę niż Trzaskowskiego. Ponadto zakłady bukmacherskie także dają zwycięstwo obecnemu prezydentowi.

Największe zakłady bukmacherskie w Polsce zakładają, że większe szanse na zwycięstwo ma właśnie Duda Kurs na jego wygraną wynosi od 1.45 do 1.52.

Szanse na sukces Rafała Trzaskowskiego oceniane są znacznie niżej. W przypadku jego wygranej , można zarobić jednak spore pieniądze. Kursy wahają się od 2.60 do 2.77.

Jak jednak dodaje portal legalnibukmacherzy.pl, kursy na zwycięstwo Andrzeja Dudy spadły 6 lipca. Wzrosły jednak i szybko wróciły do poprzedniego poziomu już 7 lipca.

Sondaże

Sondaże nie dają jasnej odpowiedzi na pytanie, kto wygra. Większość politologów twierdzi, że trwa wyrównana walka, zaś o tym, kto ją wygra, zadecyduje może nawet rekordowo niska liczba głosów w historii III RP. Pamiętajmy, że pięć lat temu o sukcesie Dudy zadecydowało zaledwie ponad 500 tys. wyborców (wtedy pokonał on w II turze Bronisława Komorowskiego z PO). Możliwe, że w tym roku różnica ta będzie jeszcze mniejsza. Przekonamy się o tym wieczorem 12 lipca, czyli już w najbliższą niedzielę.

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments