Bitcoin wraca do żywych. Po głębokiej korekcie kryptowaluta znów kosztuje blisko 40 000 USD. Powód? Plotki o tym, że Amazon ma w tym roku zaakceptować cyfrowe waluty jako nową formę płatności.

Amazon otwiera się na BTC

Amazon ma ponoć zaakceptować BTC jako formę płatności. Informację podało City A.M., powołując się na swoje anonimowe źródło z firmy.

– To nie jest tylko przechodzenie przez etapy mające na celu skonfigurowanie rozwiązań płatności kryptowalutowych w pewnym momencie w przyszłości – jest to pełna, dobrze omówiona, integralna część przyszłego mechanizmu działania Amazona – powiedział informator City AM.

Podobno pomysł pochodzi od kierownictwa firmy, czyli może nawet od samego Jeffa Bezosa.

Cały ten projekt jest już prawie gotowy do uruchomienia – powiedział informator. Ponoć projekt ma wystartować jeszcze w tym roku.

Do tego spółka rekrutuje osoby do prac dot. projekty jej cyfrowej waluty.

W lutym firma szukała do tego kierownika technicznego, który miałby pomóc w rozwoju nowej platformy „Digital and Emerging Payments”.

To jednak nie wszystko. W środę Elon Musk powiedział, że sam posiada bitcoiny, ethery i DOGE. Przyznał, że jego firma, Tesla, zacznie też ponownie przyjmować BTC w zamian za swoje produkty. Warunkiem jest tylko to, by mining kryptowaluty stał się bardziej ekologiczny.

Wszystko to pokazuje, że giganci technologiczni otwierają się na BTC i inne kryptowaluty, co może zwiększyć popyt na te ostatnie, a także doprowadzić do wzrostu ich użyteczności.

Kurs BTC reaguje

W odpowiedzi kurs bitcoina kosztuje już blisko 39 000 USD. Oznacza to skok ceny o 22 proc. w skali 7 dni i 13 proc. w skali 24 h.

Równie dobrze radzą sobie inne kryptowaluty. ETH kosztuje już blisko 2400 USD, czyli 24 proc. więcej niż tydzień temu i ok. 10 proc. więcej niż wczoraj.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments