BitBay z nowym inwestorem, ale bez Suszka

1882

Polska giełda kryptowalut BitBay ogłosiła wczoraj, że zyskała nowego inwestora. To nieznany jak na razie z nazwy podmiot z USA. Wiemy tylko, że to spółka zarejestrowana w Stanach Zjednoczonych. Z BitBay’a odszedł jednak przy tym CEO Sylwester Suszek, który założył tę giełdę w 2014 r.

BitBay z nowym inwestorem

BitBay w swoim komunikacie podał, że dziś jest największą giełdą kryptowalut w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i trzecią co do wielkości w całej Europie. Teraz firmę czeka jednak rewolucja. Właśnie została wykupiona przez inwestora z USA. To jednak nie wszystko.

Jak podano w komunikacie, proces zmiany inwestora już się rozpoczął. Ma potrwać maksymalnie rok. Nie wiemy jednak, kto dokładnie kupił giełdę. W dokumencie podano tylko, że to spółka z USA z branży FinTech.

To nie koniec nowości. Sylwester Suszek, CEO giełdy i jej założyciel, przestał właśnie pełnić swoje obowiązki i „nie angażuje się również w nowe projekty realizowane przez BitBay – zarówno na poziomie strategicznym, jak i operacyjnym”.

Dalszy rozwój

Zdaniem giełdy nowy inwestor to kolejny krok w rozwoju platformy. Co konkretnie to oznacza? Nie wiadomo, ale możliwe, że firma myśli o dalszej ekspansji poza granice Polski.

BitBay oficjalnie powstał wiosną 2014 r. Przez ostatnie lata giełda stale się rozwijała i dodawała na swoją platformę nowe kryptowaluty. Rozwija się także pod względem bezpieczeństwa oraz obsługi użytkownika.

Dziś firma jest zarejestrowana w Estonii (wcześniej w Polsce i na Malcie), zaś jej działanie jest regulowane przez Financial Intelligence Unit.

„Rozpoczęcie procesu inwestycyjnego to kolejny krok na drodze ekspansji firmy – na początku 2021 r. BitBay rozpoczął współpracę ze szwajcarskim SEBA Bankiem – liderem w sektorze smart-bankningu. Współpraca dawała początek nowemu standardowi w zakresie wydajności, bezpieczeństwa i elastyczności w zakresie wirtualnego finansowania przedsiębiorstw i tokenizacji aktywów”

– dodaje firma w swoim ogłoszeniu na Facebooku.

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments