Bezpieczny Kredyt 2% – zawarto już pierwsze 250 umów

82
Doradca kredytowy

Minister Rozwoju i Technologii Waldemar Buda poinformował w środę, że w ramach programu Bezpieczny Kredyt 2 procent złożono już 12 500 wniosków i podpisano około 250 umów.

Zainteresowanie Kredytem 2% wyższe niż zakładał rząd? kredyt hipoteczny

Podczas środowej konferencji prasowej Minister Rozwoju i Technologii Waldemar Buda ujawnił, że “program Bezpieczny Kredyt 2% szybko się rozpędza. Na ten moment mamy około 12 500 wniosków o Kredyt 2%. Umów podpisanych jest mniej więcej 250″.

Minister Buda dodał, że codziennie podpisywanych jest „kilkanaście, kilkadziesiąt umów kredytowych”. Mało tego, w ocenie Waldemara Budy, zainteresowanie kredytem jest wyższe niż szacowano.

Mało tego, szef resortu rozwoju dodał, że “część osób czeka na finalizowanie tej procedury w związku z oczekiwaniem na zwolnienie od podatku od czynności cywilnoprawnych”. W efekcie, według Ministra Rozwoju i Technologii do końca sierpnia może zostać złożonych kilkanaście tysięcy wniosków, a do końca bieżącego roku – około 40-50 tysięcy.

Ocena skutków regulacji (OSR) do ustawy o pomocy państwa w oszczędzaniu na cele mieszkaniowe wskazywała zaś, że liczba udzielonych kredytów w 2023 ma wynieść 10 tysięcy.

Z kolei, w 2024 roku według oceny skutków regulacji, ma ona osiągnąć wielkość 40 tysięcy. Począwszy od 2025 roku wielkość bazowa rocznej akcji kredytowej została natomiast oszacowana na poziomie 30 tysięcy kredytów.

Kolejne banki już niebawem zaoferują Bezpieczny Kredyt 2 proc.

Warto przypomnieć, że Bezpieczny Kredyt 2 Procent oferuje już osiem instytucji: Alior Bank, Bank BPS i Banki Spółdzielcze Zrzeszenia BPS, Bank Pekao, PKO Bank Polski, VeloBank, Bank Spółdzielczy Rzemiosła w Krakowie, SGB-Bank oraz i Bank Spółdzielczy w Brodnicy.

Ponadto, wiceprezes Związku Banku Polskich Agnieszka Wachnicka podała, że niebawem Bezpieczny Kredyt 2 proc. zaoferuje następne sześć instytucji. Dwa banki w tej chwili finalizują umowę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, a kolejne cztery banki deklarują przystąpienie do programu pod koniec trzeciego kwartału.

Konta mieszkaniowe też cieszą się zainteresowaniem oszczędzanie

Podczas środowej konferencji prasowej Minister Rozwoju i Technologii Waldemar Buda przekazał również, że “jeżeli chodzi o konta mieszkaniowe, mamy już kilkaset kont mieszkaniowych i codziennie widzimy ogromny przyrost”.

Warto dodać, że obecnie konta mieszkaniowe oferują dwie instytucje – Bank Pekao oraz Alior Bank.

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments