Behemoth wyemitował swój blockchainowy token

0

Behemoth wyemitował właśnie swój blockchainowy token, który jest powiązany z pracami graficznymi znanego artysty.

Behemoth Token

Behemoth to polski zespół metalowy, którego nie trzeba nikomu przedstawiać. Grupa od wielu lat koncertuje na całym globie, a jej lider Adam „Nergal” Darski jest znany z licznych kontrowersyjnych, antykościelnych performance’ów.

Teraz zespół wkracza na rynek blockchaina, a konkretnie tokenów NFT. To rodzaj tokenów, które są potwierdzeniem praw własności do dzieł sztuki, utworów muzycznych czy grafik.

W przypadku Behemotha chodzi o współpracę z artystą Rowanem E. Cassidy’m i jego serię NFT pt. „Seven Seals”. Powstanie prac jest związane z siódmą rocznicą wydania albumu grupy „The Satanist”.

Każdy NFT składa się z animacji z dźwiękami z płyty „The Satanist”. Za warstwę dźwiękową odpowiedzialny był basista Behemotha, Tomasz „Orion” Wróblewski.

Tokeny trafią dziś na aukcję. Do tego zwycięzca dostanie limitowany wydruk plakatu pt. „Master” podpisany przez muzyków zespołu i Cassidy’ego.

Zespół skomentował swój nowy pomysł w następujących słowach:

Kiedy Rowan zwrócił się do nas z pomysłem, byliśmy podekscytowani możliwością nadania naszym dziełom zupełnie nowego formatu, który jest związany z wieczystą własnością, [Rowan] rzucił wyzwanie Orionowi, by stworzyć coś naprawdę wyjątkowego, co udokumentuje nasze wejście w przestrzeń sztuki cyfrowej.

Aukcja NFT wystartuje dziś o godzinie 20:00. BST / 21:00 CEST / 12:00 PDT.

Metalowcy lubią nowe technologie

Behemoth nie jest jednak pierwszym zespołem metalowym, który emituje swoje tokeny. Niedawno to samo zrobił zespół Megadeth, który sprzedał na aukcji motyw nazwany „Vic Rattlehead: Genesis”, który zawiera logo grupy i jej maskotkę obracającą się w przeciwnych kierunkach przez sześć sekund.

Wcześniej członek Slipknota, M. Shawn „Clown” Crahan, sprzedał swój NFT na aukcji, którą zorganizował w lutym. Chodziło o zdjęcie oryginalnego logo Knotfest’s Electric Theatre, na którym owady wylatują z jego ust.

Warto dodać, że Behemoth jest też jednym z nielicznych polskich zespołów, które bardzo sprawnie działają za pomocą nowych technologii, w tym social mediów.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments