Argentyna chce się otworzyć na kryptowaluty

0

Alberto Fernández, prezydent Argentyny, wypowiedział się na temat kryptowalut. Zauważył, że mogą one zwalczać inflację i działać jako „w pewnym sensie twarda waluta”.

Alberto Fernández chwali kryptowaluty

Prezydent udzielił wywiadu Filo News. Obywatele kraju mogli być zaskoczeni, gdy Fernández stwierdził, że kryptowaluty mają potencjał „niwelowania inflacji”. Ta ostatnia była w ostatnich latach tematem numer jeden w Argentynie, gdzie hiperinflacja nęka gospodarkę.

Polityk przyznał jednocześnie, że nie jest ekspertem w dziedzinie kryptowalut.

– Rozmowa o działaniu kryptowalut ma charakter globalny. I muszę przyznać, że jest to sprawa, którą trzeba traktować ostrożnie. W moim przypadku to temat trochę nieznany – wyjaśnił.

Dodał, że rozwój sektora cyfrowych walut jest już teraz „nieodwracalny”.

Jednak wielokrotnie starał się podkreślić fakt, że kwestie związane z adopcją kryptowalut należy traktować z „troską” i „ostrożnością”.

Przyznał przy tym, że widzi wiele zalet kryptowalut.

– Zaletą kryptowalut jest to, że efekt inflacyjny jest w dużej mierze zniwelowany – powiedział.

Z drugiej strony zauważył, że „prawdą jest również, że [kryptowaluty] stwarzają niepewność, ponieważ zdarzały się już [przykłady] scamów i [nielegalnego użycia]”.

Stale podkreślał też zalety kryptowalut.

Nawet jeśli chodzi o to, co mikroekonomiczne, technologiczne, transparentne i nieprzejrzyste, […] to chyba dobry pomysł – dodał.

Powtórzył również, że miał „poczucie, że w jakiś sposób” kryptowaluty mogą „mieć” moc walki z siłami „inflacyjnymi”. Jego zdaniem mogą „w pewnym stopniu” działać jako „twarda waluta”.

Argentyna debatuje o miningu

Argentyna debatuje dziś też nt. miningu kryptowalut. Według portalu Parlamentario, temat podjął ostatnio Martín Berhongaray, poseł Radykalnej Unii Obywatelskiej. To druga co do wielkości partia w parlamencie, która wchodzi w skład rządzącej koalicji Razem na rzecz zmian. Polityk zapytał rząd o różne kwestie związane z kopaniem kryptowalut.

Poseł chce dowiedzieć się, czy władza „rozpatruje i przygotowuje środki mające na celu uniknięcie niekorzystnych skutków” związanych z „technologicznym zjawiskiem kryptowalut”. Do tego interesuje go, czy istniejąca polityka energetyczna, środowiskowa, finansowa i podatkowa została ukształtowana poprzez „uwzględnienie istnienia zjawiska kryptowalut”. 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments