Amazon zatrudni ponad 9 tys. pracowników sezonowych na okres przedświąteczny

0
Amazon

Amazon zatrudni ponad 9 tys. pracowników sezonowych na okres przedświąteczny w swoich centrach logistyki e-commerce w Polsce, podała spółka. Dołączą oni do 23 tys. stałych pracowników Amazon w Polsce.

W Amazon pracownicy poziomu początkowego mogą liczyć na stawkę godzinową rozpoczynającą się od 22,5 zł brutto/godz. oraz dodatkową miesięczną premię w wysokości do 15% za frekwencję indywidualną i produktywność zespołu. Stawki te obowiązują we wszystkich dziesięciu centrach logistycznych Amazon w Polsce i dotyczą pracowników sezonowych, pełnoetatowych oraz tych pracujących na pół etatu, podano.

„W 2020 roku ponad 6 500 pracowników sezonowych, zatrudnionych na okres przedświątecznego szczytu, zdecydowało się pozostać w Amazon, podejmując pracę etatową. Firma przewiduje, że tendencja ta utrzyma się także w tym roku” – czytamy w komunikacie.

Pracownicy sezonowi dołączą do ponad 23 000 pełnoetatowych pracowników zatrudnionych w polskich centrach logistyki e-commerce Amazon, aby wesprzeć ich w realizacji zamówień klientów w okresie okołoświątecznego szczytu zakupowego, podkreślono.

Amazon działa w Polsce od 2014 r. i zatrudnia ponad 23 000 osób w dziesięciu centrach logistycznych: w Sadach (pod Poznaniem), Sosnowcu, Kołbaskowie (koło Szczecina), dwóch obiektach w Bielanach Wrocławskich, Pawlikowicach (koło Łodzi), Łodzi, Okmianach (koło Bolesławca), Gliwicach i Świebodzinie oraz w biurze Amazon Web Services i w Centrum Rozwoju Technologii Amazon w Gdańsku. Amazon uruchomił w Polsce serwis Amazon.pl 2 marca 2021 r.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments