Nowym gościem Piotra Gembarowskiego był Dawid Augustyn – redaktor naczelny FXMAG. W czasie rozmowy pojawił się m.in. temat przyszłego kursu BTC.

Inwestorzy nie boją się już lockdownu?

Augustyn może zaskakiwać swoją opinię dot. ewentualnych kolejnych lockdownów. Jego zdaniem takowe mogą być bardziej „bycze” dla rynku, niż „niedźwiedzie”. Podkreśla, że dziś inwestorzy nie boją się już tego typu decyzji władz.

Ostatnie spadki na giełdach są zdaniem redaktora naczelnego FXMAG raczej efektem paru zjawisk m.in. pojawienia się nowego szczepu COVID-19 czy po prostu zwykłą realizacją zysków na koniec roku ze strony wielu inwestorów.

Bitcoin w mainstreamie

Potem w rozmowie pojawił się temat bitcoina.

– Należy pamiętać o tym, że cały rynek kryptowalut jest wyceniany na poziomie solidnej firmy. Ale to dalej bardzo mały rynek – twierdzi Augustyn.

Choć podkreśla, że coraz więcej inwestorów próbuje traktować BTC jako alternatywę do akcji, to nadal – jego zdaniem – korelacja kryptowalut z rynkami akcji jest wysoka. Sam uważa, że choć rynek cyfrowych walut ma „przed sobą przyszłość”, ale wszelkie prognozy dot. bardzo wysokiego ATH na BTC na poziomie np. ponad 100 000 USD należy traktować „bardzo ostrożnie”. Mimo tego, osobiście spodziewa się w 2021 r. kontynuacji trendy wzrostowego na rynku kryptowalut.

Podkreśla, że popyt na BTC będzie rósł „z kwartału na kwartał”, bowiem na razie jesteśmy jeszcze daleko od manii na tym rynku. Uspokaja jednak wrogów BTC, bowiem rynek kryptowalut jest jego zdaniem nadal tak mały, że nie stanowi zagrożenia dla walut narodowych.

Przypomnijmy, że dziś za 1 BTC płaci się 22 517 USD.

Z video dowiesz się też:

– CZY BĘDZIE REAKCJA RYNKÓW NA NOWY PAKIET FISKALNY W USA?

– FED UTRZYMA LUZOWANIE ILOŚCIOWE (QE) W WYS. 120 MLD. USD/MIES.

– JAKIE AKTYWA ZYSKAJĄ NAJBARDZIEJ NA OBECNEJ SYTUACJI (AKCJE, KRYPTO)?

– CZY BITCOIN MOŻE WEJŚC DO GŁÓWNEGO NURTU ŚWIATA FINANSÓW?

– CITI: CENA BITCOINA MOŻE WZROSNĄĆ W 2021 R. DO 318.000 $. TO REALNE?

– CO TAK DUŻE WZROSTY KRYPTOWALUT BĘDĄ OZNACZAĆ DLA SYSTEMU FINANSOWEGO?

– CZY ATMOSFERA WOKÓŁ CD PROJEKT SIĘ USPOKOI?

Poprzedni artykułPZU wypłaci rekordową dywidendę?
Następny artykułNowy szczep COVID „zamknął” Wielką Brytanię
Redaktor naczelny serwisu PortfelPolaka.pl. Pasjonat gospodarki i przemian, jakie w niej zachodzą. Publicysta oraz promotor walut cyfrowych i technologii blockchain.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments