7 prognoz na temat przyszłości Bitcoina i innych kryptowalut. Sprawdzą się?

0
Jurij Bojko

Rynek kryptowalut skupia coraz więcej inwestorów, z uwagi na alternatywę dla inwestycji w akcje i papiery wartościowe. Jednak według opinii znanych ekspertów Bitcoin może stać się alternatywną inwestycją dla złota. Jakie są prognozy na temat walut cyfrowych?

Numer 1 John Velissarios światowej sławy biznesmen o rynku kryptowalut

John Velissarios to znany i ceniony człowiek w świecie nauki oraz biznesu, który przedstawił swoje prognozy na temat Bitcoina oraz innych kryptowalut, podczas Europejskiego Kongresu Finansowego w Sopocie. Według jego prognoz, przy obecnym tempie rozwoju, Bitcoin oraz inne kryptowaluty zdominują świat i zastąpią z czasem pieniądz papierowy. Velissarios uważa, że w niedalekiej przyszłości powstanie pewna liczba oficjalnych walut cyfrowych, które mogą zostać wyemitowane przez banki centralne. Według statystyk CoinMarketCap, obecnie na rynku krypto istnieje blisko 2 tysiące walut cyfrowych. Ich łączny kapitał wynosi, aż 250 miliardów dolarów, z czego około 104 miliardów dolarów stanowi Bitcoin. Dane te świadczą o potędze rynku walut cyfrowych. Specjalista twierdzi również, że banki są zainteresowane technologią blockchain, ponieważ pozwala ona zastosować rozwiązania, które do tej pory nie były możliwe. Technologia zapewnia bezpieczeństwo transakcjom, m.in. dlatego, że eliminuje z nich pośredników. Uważa, że zastosowanie blockchain sprawdzi się w branży finansowej, spedycji i dostaw.

Numer 2 Prognozy kryptowalut Briana Armstronga

Brian Armstrong, dyrektor generalny i współzałożyciel Coinbase przestawił swoje prognozy dotyczące Bitcoina i kryptowalut. Uważa, że w ciągu dekady liczba użytkowników walut cyfrowych, wzrośnie z 50 milionów do ponad miliarda. Zdaniem Armstronga, w nadchodzącej dekadzie dojdzie do powstania jednego blockchain o potężnej pojemności, który będzie skalowalny. To sprawi, że rynek kryptowalut przyciągnie do siebie jeszcze więcej użytkowników. Autor wypowiedzi nie podkreślił jednak, który z obecnych publicznych blockchainów posiada taki potencjał. Jednak jego zdaniem Bitcoin oraz inne kryptowaluty staną się jeszcze bardziej popularne i zyskają silniejszą pozycję na świecie – w wyniku niestabilności rynków finansowych. Natomiast kolejnym ramieniem rozwoju staną się innowacyjne startupy, które będą ulepszać skalowalność blockchainów. Armstrong uważa też, że większość światowych firm będzie posiadać swoje blockchainy, a nawet kryptowaluty. Natomiast prywatność użytkowników stanie się kluczową zaletą tej technologii w najbliższych latach.

Numer 3 Raghuram Rajan o przyszłości Bitcoina

Były główny ekonomista MFW uważa, że kryptowaluty to przyszłość rynków walutowych. W szczególności wyróżnił dwie: Bitcoin i Libra Facebooka. Uważa, że m.in. te waluty staną się popularniejsze oraz osiągną stabilną pozycję – nawet jeśli banki centralne wydadzą własne waluty cyfrowe. Były bankier dodał, że na rynku pojawi się wiele nowych, cyfrowych walut. Z kolei BTC będzie stanowił środek do przechowywania wartości kapitału, podobnie jak złoto. Natomiast obniży się jego wartość spekulacyjna, przeciwnie do tego, jak było do tej pory. Natomiast Libra stanie się środkiem płatniczym w codziennych transakcjach. Wiele z pozostałych walut cyfrowych przestanie istnieć, ale na ich miejscu pojawią się nowe.

Numer 4 Analitycy JPMorgan Chase o Bitcoinie

Według analityków JPMorgan Chase cena Bitcoina może dojść do poziomu 146 tysięcy dolarów. Ich zdaniem kryptowaluta zacznie przyciągać coraz więcej inwestorów, którzy do tej pory głównie inwestowali kapitał w złoto. Dlatego BTC stanie się konkurencją dla tego kruszcu. O popularności tej waluty cyfrowej świadczy fakt, że Paypal umożliwił klientom jej wykorzystanie w rozliczaniu transakcji. Z kolei jeden z najstarszych funduszy emerytalnych w USA MassMutual, zakupił BTC za łączną kwotę wynoszącą 100 mln dolarów. Analitycy twierdzą, że kapitalizacja rynku kryptowalut znacznie przekroczy poziom 1 biliona dolarów.

Numer 5 Bob Loukas na temat prognoz Bitcoina i rynku kryptowalut

Bob Loukas, znany ekspert inwestycyjny i założyciel firmy The Financial Tap uważa, że rosnąca w najbliższych latach inflacja spowoduje, iż najwięksi inwestorzy zaczną szukać bezpiecznego i szybko rosnącego na wartości aktywa, którym jest Bitcoin. Ponadto w 2020 r., w wyniku licznych prognoz przedstawianych w mediach na temat BTC jego cena ponownie wzrosła. Dlatego ta kryptowaluta nie bez powodu jest określana mianem ,,złota XXI wieku”. Technologia blockchain, na której opiera się Bitcoin oraz inne kryptowaluty jest cały czas rozwijana i udoskonalana. To może sprawić, że zaczną powstawać nowe waluty cyfrowe, tworzone przez największe instytucje na świecie.

Numer 6 Prognozy na temat Bitcoina przedstawione przez Morgan Stanley

Prognozy na temat kryptowalut zostały opublikowane również przez międzynarodowy bank inwestycyjny Morgan Stanley. Z uwagi na pozytywne opinie o BTC, bank ostatnimi czasy wprowadził do oferty instrumenty, które są pochodnymi BTC. Prawdopodobnie usługa będzie oferowana klientom przez biuro tradingowe banku. Morgan Stanley przyrównał BTC do giełdy Nasdaq oraz stwierdził, że w najbliższych latach transakcje w bankach będą coraz częściej wykorzystywać technologię blockchain, a nie tradycyjny system bankowy.

Numer 7 Barry Silbert – dyrektor i CEO Digital Currency Group a Bitcoin

Barry Silbert posiadał w 2018 r. w swoim portfelu inwestycyjnym Bitcoiny o łącznej wartości ponad 500 milinów USD. A to tylko jedna z „grubych ryb” na rynku kryptowalut, która wybrała tę formę inwestycji. Duże zainteresowanie BTC wśród największych graczy na rynkach kapitałowych sprawia, że ta waluta cyfrowa w perspektywie czasu może stać się popularnym sposobem na ochronę i pomnażanie kapitału niż złoto. To właśnie „grube ryby” najmocniej napędzają rynek kryptowalut, co świadczy o jego wartości oraz świetlanej przyszłości.

Prognozy ekspertów na światowych rynkach technologicznych oraz finansowych na temat Bitcoina i kryptowalut wyglądają optymistycznie. O wartości BTC świadczy również fakt, że inwestują w niego najwięksi gracze na rynkach finansowych.

Źródła: https://ilekosztujebitcoin.pl/ (aktualna cena Bitcoina), https://beatcoin.pl/komunikaty-firm/bitcoin-lepszy-od-zlota-5-argumentow-za-i-2-przeciw/ (Bitcoin lepszy od złota? 5 argumentów ZA i 2 PRZECIW)

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments