18. Warszawskie Targi Sztuki – relacja z wyjątkowego wydarzenia kulturalnego

881

Warszawskie Targi Sztuki to event, który od wielu lat zrzesza miłośników kultury. Wydarzenie jest powszechnie uznawane za jedną z najważniejszych krajowych imprez kulturalnych w Polsce, na którym zbierają się czołowi przedstawiciele branży artystycznej. Tym razem, mieliśmy okazję gościć na już 18. edycji targów.

  • W wydarzeniu udział wzięło ponad 60 wystawców
  • Do kupienia dostępnych było niemal 1000 przedmiotów
  • Oprócz targów, dla uczestników dostępne były także wykłady oraz warsztaty edukacyjne
  • Patronat medialny nad eventem objął Comparic.pl

Najlepsze domy aukcyjne i galerie na Warszawskich Targach Sztuki

Tegoroczne 18. Warszawskie Targi Sztuki były okazją do zebrania w jednym miejscu ponad 60 wiodących galerii sztuki oraz domów aukcyjnych, nie tylko z Polski, ale także z zagranicy. Oprócz przedstawicieli sztuki współczesnej, uczestnicy wydarzenia mieli szansę przyjrzeć się także między innymi rzemiosłu artystycznemu, biżuterii czy meblom.

Oprócz przyglądnięcia się wystawom, uczestnicy mogli wysłuchać interesujących prelekcji na temat rynku sztuki czy wziąć udział w warsztatach edukacyjnych.

– Targi się rozrosły, to już 18. edycja. Pojawiło się sporo nowych dobrych galerii. – powiedziała Kama Zboralska, dyrektor programowa targów.

 Zawsze pokazujemy galerie wyselekcjonowane, zawsze jest więcej chętnych niż miejsc. Nasi goście mają świadomość, że u nas jest naprawdę dobra sztuka. – podkreśliła Kama Zboralska.

Jednym z uczestników targów była Piękna Gallery, która po raz kolejny pojawiła się na Warszawskich Targach Sztuki.

– Pokazujemy zawsze sztukę najlepszą jaka się u nas pojawia, bo chcemy zaprezentować się z tej najlepszej strony. Tak jak zawsze u nas na targach nie możemy u nas zabraknąć takich artystów jak Stanisław Fijałkowski, Stefan Krygier czy Teresa Pągowska, których bardzo cenimy. To artyści, którym organizowaliśmy wystawę u nas w Polsce, ale również współorganizowaliśmy wystawę za oceanem w Nowym Jorku. – stwierdził przedstawiciel Piękna Gallery.

Bezpośrednie spotkanie ze sztuką po pandemicznej przerwie

Jak do wszystkich branż, tak i do branży sztuki wkraczają trendy cyfrowe i internetowe. Jednak zdaniem dyrektor programowej 18. Warszawskich Targów Sztuki, spotkanie ze sztuką na żywo jest czymś unikalnym i niemożliwym do odtworzenia z poziomu smartfona.

– Targi to miejsce spotkań: muzealników, krytyków sztuki, kuratorów, artystów, także naprawdę to działa wielopoziomowo. – stwierdziła Kama Zboralska, dyrektor programowa targów.

– Wydaje mi się, że nic nie zastąpi tego bezpośredniego kontaktu ze sztuką. – zaznaczyła Kama Zboralska. – Na pewno okres lockdownu, ograniczeń różnego rodzaju miał swój wpływ na aukcje internetowe, ale też należy pamiętać, że przed samymi aukcjami odbywają się pokazy na żywo. Sądzę, że ta forma już wróci do nas niedługo. 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments