– Jeśli na przełomie marca i kwietnia będziemy mieli za sobą apogeum trzeciej fali, to będziemy przywracali wszystkie działalności; święta wielkanocne będą takie jak rok temu, ale być może po nich będziemy podejmowali odważniejsze decyzje luzujące obostrzenia – powiedział w czwartek szef MZ Adam Niedzielski. Czy jesteśmy więc blisko całkowitego wyjścia z lockdownu? Niekoniecznie…

Znoszenie obostrzeń cdn.

Minister zdrowia w programie „Tłit” na platformie Wirtualnej Polski został zapytany o kwestie dotyczące znoszenia obostrzeń. Jak wyjaśnił, dziś analizowane są różne warianty i scenariusze, ale „na razie żadna decyzja nie została podjęta”.

W czasie rozmowy pojawił się też temat tegorocznych świąt wielkanocnych. Niedzielski nie pozostawił nam złudzeń. Te odbędą się jeszcze w reżimie sanitarnym. Zupełnie jak rok temu.

Myślę, że niestety tak, ale jest moim zdaniem coś optymistycznego w tym, że być może to będą święta, po których będziemy podejmowali bardziej odważne decyzje luzujące, jeżeli oczywiście będziemy widzieli, że ten szczyt mamy za sobą – powiedział. – Myślę, że jeżeli będą się realizowały te scenariusze (…), że mniej więcej na przełomie marca i kwietnia będziemy mieli za sobą apogeum trzeciej fali, to wtedy rzeczywiście będziemy wszystkie tak naprawdę działalności przywracali – dodał.

Powrót do szkół

Priorytetem dla rządu jest ponoć powrót do nauki stacjonarnej w szkołach, zwłaszcza w klasach, do których uczęszczają starsi uczniowie.

– To są decyzje, które będziemy podejmowali w pierwszej kolejności, właśnie pewnie w perspektywie poświątecznej – zauważył minister zdrowia.

Przypomnijmy, że obecnie uczniowie z klas IV-VIII szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych od 26 października uczą się tylko zdalnie. Z kolei uczniowie klas I-III szkół podstawowych, którzy od 9 listopada uczyli się zdalnie, już 18 stycznia wrócili do nauki stacjonarnej w szkołach.

Sytuacja trochę inaczej wygląda w woj. warmińsko-mazurskim, gdzie w ostatnim czasie zaobserwowano skok liczby zachorować na COVID-19. Uczniowie z niższych klas ponownie uczą się tam zdalnie.

Nie jest też jasne, kiedy wszystkie obostrzenia zostaną zniesione. Możliwe jednak, że już za miesiąc powrócimy do restauracji czy na siłownie.

Poprzedni artykułGPW: Rejestracja do konkursu Index Investment Challenge potrwa do 4 kwietnia
Następny artykułCitigroup: bitcoin wkracza do mainstreamu
Redaktor naczelny serwisu PortfelPolaka.pl. Pasjonat gospodarki i przemian, jakie w niej zachodzą. Publicysta oraz promotor walut cyfrowych i technologii blockchain.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments