Zmiany w 500+ „Polacy dostaną po 1000 zł” [Prima Aprilis]

0
500+

Rząd wkrótce ma ogłosić od dawna zapowiadany Nowy Ład. Co się w nim znajdzie? M.in. podwyżka 500+ do… 1000 zł.

Zmiany w 500+

Jak dowiedziała się nasza redakcja, rząd widząc ostatnie tąpnięcie w sondażach, chce szybko reagować i ponownie zyskać w oczach elektoratu. Powstał więc plan podwyżki  świadczenia 500+. Początkowo mówiło się o niewielkiej dopłacie, która miała zrekompensować fakt, że 500+ jest dziś warte faktycznie dużo mniej, niż w 2016 r. – wszystko przez inflację. Ostatecznie podwyżka wyniesie aż 500 zł.

– Polacy dostaną po 1000 zł na każde dziecko – mówi nasze źródło z Nowogrodzkiej.

Wszystko ma zostać sfinansowane wyższymi podatkami dla najlepiej zarabiających. Możliwe, że osoby, które zarabiają ponad 10 000 brutto będą teraz wpadać w nowy próg podatkowy wynoszący aż 75 proc.!

Możliwe, że w górę pójdzie też VAT. Obecne stawki wzrosną o 3 proc.

Poprawić dzietność

PiS chce niejako powrócić do korzeni 500+ i sprawić, że Polacy zaczną decydować się na płodzenie dzieci, by jakoś zrekompensować sobie wyższe podatki.

– Mamy w Polsce poważny problem demograficzny, więc musimy nakłonić Polaków, by ci zaczęli szybciej decydować się na dzieci. Wyliczyliśmy, że muszą mieć po minimum 2-3 na każde małżeństwo – tłumaczy poseł z PiS, z którym rozmawialiśmy.

Zmiany miałyby wejść w życie od 2022 r.

Podobno nowego programu nie chce jednak poprzeć Porozumienie Jarosława Gowina.

Gowin jak zwykle nie godzi się na takie pomysły. Prezes zagroził mu jednak, że, jeśli nie poprze 1000+, PiS doprowadzi do rozpisania nowych wyborów, a na listach nie znajdzie się nikt z Porozumienia – mówi nam polityk blisko związany z zarządem PiS.

Szczegóły programu mamy poznać za ok. miesiąc.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments