Złoty czeka na dane o inflacji. Kurs pary GBP/PLN bez zmian.

złoty

Polski złoty wykazał słabość wobec światowych walut na początku nowego tygodnia. Najlepiej w poniedziałek, 14 listopada w stosunku do złotego wypadł frank. Notowania pary walutowej EUR/PLN przekroczyły wczoraj poziom 4,71 PLN. Dolar dziś od rana traci wobec złotego. W kolejnym dniu kurs pary GBP/PLN pozostaje bez większych zmian. We wtorek, 15 listopada złoty czeka na dane dotyczące inflacji w Polsce. Raport inflacyjny wpłynie na pary walutowe z udziałem złotego.

Notowania franka do złotego przy 4,82 PLN

Frank szwajcarski spośród głównych walut wypadł najlepiej wczoraj względem złotego. Notowania franka do złotego sięgnęły najwyżej okolic 4,84 PLN. Jednak dziś od rana kurs pary CHF/PLN cofa. Przed godziną 9 notowania franka oscylują przy 4,82 PLN.

Kurs pary GBP/PLN ponownie bez zmian

Brytyjski funt również okazał się na początku tygodnia nieco lepszy od złotówki. Jednak kurs pary GBP/PLN pozostaje dalej bez większych zmian. Funt nadal oscyluje głównie w strefie wsparcia, określonego przedziałem cenowym: 5,3430-5,3625. Dziś rano jednak funt znajduje się przy górnej granicy tego obszaru.

Teraz warto będzie obserwować, czy funt wreszcie poderwie się z obecnej strefy. Dla pary walutowej GBP/PLN celem w najbliższym czasie pozostaje 5,40 PLN. Czy rzeczywiście rynek wykona podejście?

Wykres GBPPLN
Kurs funta GBP/PLN 15.11.2022

Para USD/PLN od rana traci

Amerykański dolar w poniedziałek zyskał ponad 4 grosze w relacji do złotego. Najwyżej kurs pary walutowej USD/PLN sięgnął okolic 4,5690 PLN. Dziś od rana dolar jednak traci. Notowania pary USD/PLN cofają i poniedziałkowy wzrost w większości został już wymazany.

Euro podbiło do oporu, co dalej?

Euro w relacji do złotego postawiło w poniedziałek na wzrost. Notowania pary walutowej EUR/PLN przekroczyły zakres średniej. Następnie euro kontynuowało ruch, podbijając do strefy oporu określonej przedziałem: 4,7140-4,7330 PLN. Z tego miejsca jednak rynek cofnął. Przed godziną 9 rano za jedno euro płacimy w okolicach 4,7050 PLN.

Rynek pary walutowej EUR/PLN w najbliższym czasie postawić może na przebicie się przez wspomniany opór (4,7140-4,7330 PLN). Uwagę warto zwrócić na zachowanie rynku wobec zakresu średniej. To właśnie z tego miejsca wygenerowane ma szansę zostać podejście.

Wykres EURPLN
Kurs euro EUR/PLN 15.11.2022

Podsumowanie

Dziś ważny dzień dla polskiego złotego. Pary walutowe z udziałem złotówki zapewne zareagują na inflacyjny odczyt. Gorszy odczyt inflacji wpłynie negatywnie na polską walutę. Należy liczyć się z tym, że światowe waluty wykażą wzrost wobec złotego.

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments