Zeneris Projekty planuje debiut na NewConnect w 2021 r.

507

Zeneris Projekty zamierza przeprowadzić ofertę publiczną akcji o wartości do 3 mln zł na platformie Crowdconnect.pl w II kwartale 2021 r. i zadebiutować na rynku NewConnect w tym roku, podała spółka.

„Od 14 lat projektujemy i realizujemy dla naszych klientów biznesowych inwestycje z zakresu odnawialnych źródeł energii. Zaczynaliśmy od projektów hydroenergetycznych dedykowanych dla inwestorów prywatnych oraz firm energetycznych Skarbu Państwa, a półtora roku temu uzupełniliśmy naszą ofertę o kompleksową realizację inwestycji fotowoltaicznych. Sprzyjające warunki rynkowe połączone z naszymi przewagami konkurencyjnymi skłoniły nas do decyzji o przeprowadzeniu publicznej akcji, która przyspieszy rozwój skali działalności. Następnym krokiem będzie debiut na rynku NewConnect, który zamierzamy zrealizować jeszcze w bieżącym roku” – powiedział prezes Mariusz Kostrzewa, cytowany w komunikacie.

Zamiarem spółki jest dalszy wzrost skali biznesu w ujęciu organicznym poprzez realizację kolejnych kontraktów z klientami z sektora MSP oraz poprzez możliwe akwizycje – firm z branży PV, położonych głównie w centralnej i wschodniej części Polski. Obecnie Zeneris Projekty realizuje kontrakty przede wszystkim na obszarze Wielkopolski, Pomorza Zachodniego i na Dolnym Śląsku.

Spółka zamierza także rozszerzyć zakres oferowanych produktów w realizowanych inwestycjach, związanych m.in. z magazynowaniem energii oraz w realizacji rozwiązań hybrydowych w energetyce rozproszonej.

„Prognozy wskazują, że branża fotowoltaiczna w najbliższych latach pozostanie perspektywicznym i dynamicznie rosnącym rynkiem. Sprzyjać jej będą rosnące ceny energii elektrycznej przy jednoczesnym spadku cen technologii fotowoltaicznych i wzroście ich wydajności. Widzimy swoje szanse szczególnie w sektorze przedsiębiorstw, optymalizujących koszty energii, którzy w zdecydowanej większości nie posiadają instalacji PV. Rynek jest bardzo duży i chcemy być jego znaczącą częścią” – dodał Kostrzewa.

Zeneris Projekty realizuje dla swoich klientów inwestycje w hydroenergetykę oraz w instalacje fotowoltaiczne. Równocześnie Zeneris jest też biurem projektowym w zakresie budownictwa wodnego. Firma zajmuje się również projektowaniem zabezpieczeń przeciwpowodziowych dla samorządów i obiektów przemysłowych.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments